YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kumanya değil fidan izdihamı
Onlarca vatandaş fidan alabilmek için birbirleriyle yarıştı.
Kumanya değil fidan izdihamı
23 Mart 2010 / 16:43 Güncelleme: 23 Mart 2010 / 16:55

Karabük Orman İşletme Müdürlüğü, vatandaşlara ücretsiz 2 bin 500 adet karaçam ve fıstık çamı fidanı dağıttı. Orman İşletme Müdürlüğüne ait bir kamyon üzerinden vatandaşa ücretsiz dağıtılan fidanları almak isteyen onlarca insan birbirleri ile adeta yarıştı. Zaman zaman zor anların yaşandığı dağıtımda yaklaşık 2 bin 500 adet fidan 10 dakikada tükendi.    

Orman İşletme Müdürlüğü 21 Mart Dünya Ormancılık Günü'nde vatandaşların fidan dikmesine katkı sağlamak amacıyla Ankara caddesinde ücretsiz 2 bin 500 karaçam ve fıstık çamı fidanı dağıttı. Vatandaşlar dağıtılan fidanları almak için birbirleriyle yarıştı. Bazı vatandaşlar yanlarında getirdikleri torbaları fidanlarla doldurdu. 

Orman İşletme Müdürü Ahmet Ünver, ummadıkları ve beklemedikleri bir izdihamın yaşanmasının kendilerini mutlu ettiğini ifade ederek, "Kent genelinde dağıtılmak üzere yaklaşık 10 bin adet fidan getirdik. Bugün bunun 2 bin 500 adetini vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtıyoruz. Doğrusu bu kadar izdiham beklemiyorduk. Vatandaşın fidan dağıtımına bu kadar ilgi göstermesi bizleri memnun etti. Bizim vatandaşlarımızdan isteğimiz aldıkları bu fidanları toprakla bütünleştirilmesi" dedi. 

Diğer yandan yaşanan izdiham nedeniyle vatandaşların kamyona çıkmasını engellemek için polis ekipleri de güvenlik önlemi aldı. İHA


 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler