YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Küçük Mustafa, babasının "mama" getirmesini bekliyor
Küçük Mustafa, babasının "mama" getirmesini bekliyor
29 Ekim 2014 12:40
Ermenek'teki maden ocağında mahsur kalan 18 işçiden biri olan İsmail Gürses'in 3 yaşındaki oğlu Mustafa, "babam bana mama getirecek" diyerek ağlayanları susturuyor

Ermenek ilçesindeki maden ocağında mahsur kalan 18 işçiden biri olan İsmail Gürses'in 3 yaşındaki oğlu Mustafa, babasının kendisine "mama getireceğini" söylüyor.

Ocak'ta mahsur kalan işçilerden İsmail Gürses'in evinde hüzün ve gözyaşı hakim. Gürses'in eşi Fatma ve yakınları zaman zaman sinir krizi geçiriyor.

İki çocuğu olan Gürses'ten gelecek iyi bir haber umutla bekleniyor. Ailenin 3 yaşındaki oğlu Mustafa ise "babam bana mama getirecek" diyerek ağlayanları susturmaya çalışıyor.

Akşam soba yakamayıp soğukta oturdu

Gürses'in annesi Ayşe Gürses (48), acılarının çok büyük olduğunu ancak hala ümitlerini yitirmediklerini söyledi.

Daha önce Soma'daki yaşananları da gözyaşları içinde izlediğini ifade eden Gürses, o olayın ardından sürekli oğlunu dikkatli olması konusunda uyardığını kaydetti.

İsmail'in mahsur kaldığı haberinin ardından hemen maden ocağına gittiklerini, akşam olunca da evlerine dönmek zorunda kaldıklarını dile getiren anne Gürses, "Akşam soba yakamadım. İsmailim sular içindeyken evde soba yakıp ısınmaya yüreğim elvermedi. Evde televizyondan gelişmeleri takip ettim" diye konuştu.

İşi bırakmayı düşünüyordu

Kendisi de maden işçiliğinden emekli olan baba Mustafa Gürses ise oğluyla en son görüştüğünde kendisine başka bir madende çalışmayı düşündüğünü söylediğini kaydetti.

 

AA

 

Etiketler: , , ,
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler