YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Küçük Mevlüt, 4 gündür kayıp
Küçük Mevlüt, 4 gündür kayıp
26 Ekim 2010 22:03
Epilepsi hastası çocuğun tüm aramalara rağmen izine rastlanmadı

Kahramanmaraş'ın Ekinözü ilçesine bağlı Kandil köyünde 6 yaşındaki Mevlüt Boz, 4 gündür kayıp.

4 gündür aranan Mevlüt'e ait ne bir iz, ne bir işaret bulunabildi. Epilepsi hastası olduğu için konuşamayan Mevlüt'ten geriye kalan tek iz, elinde gezdirirken parçalayarak yola attığı teyp kasedinin şeritleri oldu.
 

Ekinözü Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, arama tarama çalışmalarının aralıksız sürdüğünü söyledi.
 

4 gündür gerek köy korucularının, gerek jandarma ekiplerinin ve gerekse Kahramanmaraş ve Adana'dan gelen Sivil Savunma ekiplerinin çalışmalarının bir sonuç vermediğini aktaran Kaymakam Kaya, "Cumartesi günü saat 18.00 civarında ilçe jandarma komutanlığına 'kayıp çocuk' olduğuna dair bilgi veriliyor. Akabinde ilk etapta köydeki korucular vasıtasıyla iz takip edildi. Ancak bundan sonuç alınamadı. Bu dönem içerisinde Kaypa mezrasına 138 tane köy korucusuyla intikal ettik. Çevrede geniş çaplı bir arama yapıldı. Bu arama neticesinde bir sonuca ulaşılamadı." dedi.
 

Acılı anne, "Kapı önünde oynarken 5 dakika içerisinde gözden kayboldu. Hasta olduğu için sürekli takip ediyordum. Elinde teyp kasetiyle oynuyordu. Elindeki kasetin şeritlerini takip ettik. Yola kadar parça parça atmış. Sonra yolda ne olduğu bilinmiyor. Çocuğum hasta olduğu için konuşamıyor. Adını bile söyleyemiyor. Ayağında lastik ayakkabısı vardı. 6 yaşındaki çocuğumu kim gördüyse Allah rızası için haber versin." şeklinde konuştu.
 

Yetkililer, her türlü bilgiyi değerlendiriyor. Jandarma ekipleri 4 gündür geceli gündüzlü arama-tarama çalışması yürütüyor. CHA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler