YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Küçük kızın kopan kolu dikildi
Küçük kızın kopan kolu dikildi
01 Ekim 2010 20:05
Asansörde omuzdan kopan kol yerine dikildi

Antalya'da asansör kabini ile duvar arasına sıkışan 9 yaşındaki Pelin'in omuzundan kopan kolu, Akdeniz Üniversitesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Ömer Özkan tarafından ameliyatla dikildi.
 

Tonguç Caddesi'ndeki evlerinin asansöründe duvarla kabin arasına sıkışan kolu kopan Pelin Leyman, Türkiye'de ilk kol nakli operasyonunu gerçekleştiren Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ömer Özkan tarafından 5 saat süren operasyonda yerine dikildi.
 

Küçük kızın tedavisi için gereken her şeyi yaptıklarını belirten Doç. Dr. Ömer Özkan, 1,5 saatlik hazırlığın ardından 5 saat süren bir operasyonla kopan kolu diktiğini anlattı. Pelin'in durumunun iyi olduğunu aktaran Özkan, ''Ancak mikro cerrahinin meydana getirebileceği sıkıntılar olabilir. Onun için beklememiz gerekiyor'' dedi.
 

Küçük kızın babası Cemal Leyman, kızının kuzenleriyle birlikte ip atladığını belirterek, ''İpin bir ucunu eline dolamış. İpin boşta kalan diğer ucu, asansöre takılınca kolu duvarla asansör kabini arasına sıkışmış. Haberi aldığım zaman iş yerindeydim. Hemen hastaneye geldim. Akdeniz Üniversitesi Hastanesine ve Doç. Dr. Ömer Özkan'a çok teşekkür ediyorum'' diye konuştu. AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler