YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Küçük kızı sobada yakmıştı
Konya'da boğarak öldürdüğü komşusunun 4 yaşındaki kızının cesedini sobada yaktığı iddia edilen kadın, hakim karşısında ilk kez savunma yaptı.
Küçük kızı sobada yakmıştı
07 Ocak 2010 / 16:41 Güncelleme: 07 Ocak 2010 / 16:41

     Konya 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki cinayet davasının ilk duruşmasına, tutuklu sanık Kezban Uslu (24), öldürülen Beyza Çökekoğlu'nun (4) annesi Asuman, babası Seyit Çökekoğlu, yakınları ve tarafların avukatları katıldı.

Kezban Uslu, savunmasında, 2008 yılında Kader isminde bir kızının öldüğünü, diğer kızının da rahatsızlığından dolayı yaklaşık 3,5 ay hastanede kaldığını söyledi.

Eşinin kendisine sürekli şiddet uyguladığını öne süren Kezban Uslu, ''Bu süreçte hasta olan kızımı da benden uzaklaştırdılar. Çok yıprandım. İntihara teşebbüs bile ettim'' dedi.

 

ÖLEN KIZININ BEBEĞİNİN KOLUNU ÇIKARDIĞI İÇİN ÖLDÜRMÜŞ

 

Komşularının çocuğu olan Beyza'ya hiçbir düşmanlığı olmadığını ifade eden Uslu, savunmasında olay gününü şöyle anlattı:

''O gün sebebini bilmediğim bir nedenden dolayı işten çıkarıldım. Daha sonra markete gittim. Beyza ile orada karşılaştım. Marketten çıkınca çocuk arkamdan evime geldi. Vefat eden kızımın bebeğini aldı. Hatta 'Annenin buraya geldiğinden haberi var mı' diye çocuğa sordum. Çocuk bir şey söylemedi. Marketten aldığı poşet içindeki ekmek ve yumurtayı yere bıraktıktan sonra oynadığı ölen çocuğumun bebeğinin kolunu yerinden çıkardı. Görünce ölen kızım gözümün önüne geldi. Kendimi kaybettim. Tokat vurdum. Yere düştü yığıldı. Ne yapacağımı bilemedim.''

Mahkeme başkanının çocuğu sobada yakıp yakmadığı sorusuna sanık, ''Sobada yaktım. Sinirlerim çok bozuk. Sinir hastasıyım. Çocuğu öldürdüm ancak olayı tam olarak hatırlayamıyorum'' diye cevap verdi.

 

ÖLDÜRÜLEN ÇOCUĞUN ANNESİ SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

 

Anne Asuman Çökekoğlu'nun ağlayarak ''Benim çocuğumun suçu neydi'' diye sorması üzerine sanık ve salonda bulunan birçok kişi gözyaşlarına hakim olamadı.

Söz alan Çökekoğlu ailesinin avukatı, sanığın verdiği ifadeyi kabul etmediklerini belirterek, mahkemenin hüküm verirken hazırlık soruşturmasında verdiği ifadenin göz önünde bulundurmasını talep etti.

Konya'da, annesinin 30 Nisan 2009'da ekmek almak için bakkala gönderdiği 4 yaşındaki Beyza Çökekoğlu'ndan 33 gün haber alınamamış, polisin araştırması sonucu kız çocuğunun komşuları Kezban Uslu (24) tarafından boğularak öldürüldükten sonra cesedinin sobada yakıldığı ortaya çıkmıştı.    

Ortada delil bırakmamak için Beyza'nın cesedini sobada yaktığı öne sürülen zanlı Kezban Uslu'nun 3 yaşındaki çocuğunun hastalık nedeniyle öldüğü, bir çocuğunun da engelli olduğu, bu olayı ''kıskançlık'' nedeniyle işlemiş olabileceği iddia edilmişti.     

Kezban Uslu, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanıyor.     AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler