YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Küçük çocuğun feci ölümü
Küçük çocuğun feci ölümü
11 Temmuz 2010 22:47
Yemek pişirilen kazana düşen çocuk öldü.

Muş'un Bulanık ilçesinde yemek pişirilen kazana düşen çocuk öldü.

Alınan bilgiye göre, Mardin'den tarım işçisi olarak geldiği bulanık ilçesine bağlı Rüstemgedik beldesinde çadırda kalan Çalar ailesi, çadır önünde akşam yemeği için ateş yaktı.

Çalar ailesinin 5 yaşındaki çocukları Mehmet Sidar Çalar, çadır önünde oyun oynarken dengesini kaybederek ateşin üzerinde bulunan kazana düştü.

Annesi Hayat Çalar'ın kazandan çıkarttığı Mehmet Sidar Çalar, yaralı olarak Bulanık Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Hastanede pansumanı yapılarak taburcu edilen Çalar, fenalaşması üzerine yeniden Bulanık Devlet Hastanesine götürüldü. Buradan Muş Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine sevk edilen Çalar, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Çalar ailesi, daha sonra Muş Hürriyet Polis Merkezine giderek Bulanık Devlet Hastanesi doktorları hakkında çocuklarının ölümünden sorumlu oldukları iddiasıyla şikayetçi oldu.

Baba Muhterem Çalar, ''Çocuğuma zamanında müdahale edilseydi veya daha iyi bir hastaneye sevk edilseydi bugün hayatta olmuş olacaktı. Ama Bulanık'taki doktorlar çocuğumun hayati tehlikesinin bulunmadığını söylediler ve pansuman yapıp bizi evimize gönderdiler'' dedi.

Bulanık Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Alparslan Fedayi Çalta ise, olayda herhangi bir ihmalin olup olmadığını araştırdıklarını ve doktorların ihmali olması halinde gerekli işlemleri başlatacaklarını söyledi.

Öte yandan, Mehmet Sidar Çalar'ın cenazesi otopsisi yapılmak üzere Malatya Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. AA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler