YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kreşin uyanıklığı aileyi şok etti
Kreşin uyanıklığı aileyi şok etti
29 Haziran 2010 20:20
Kreşte salıncaktan düşen çocuğun yarasının üzerine çiçek yapıp eve gönderdiler

Malatya'da özel bir kreşte salıncakta düşerek dudağı yaralanan çocuğun, yarasının üzerine çiçek resmi yapılarak evine gönderildiği iddia edildi. 
 

Olay, Malatya merkezde faaliyet gösteren özel bir kreşte meydana geldi. 4 yaşındaki B.N. adlı çocuk, kreş sonrasında bırakıldığı evinde üst dudağının yaralı olduğu ve üzerine de çiçek resmi yapıldığını fark eden aile kreşi aradı. Çocuklarının salıncakta düştüğünü öğrenen aile, kreşin çocuklarıyla gerekli şekilde ilgilenmediği iddiası ile Malatya Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. 
 

Malatya Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ise, olayla ilgili olarak idari soruşturma açtı. Soruşturma kapsamında Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından bir ekibin salıncakta düşün B.N.'nin ailesini ziyaret ederek olay hakkında bilgi aldı.  
 

Özel kreşin sorumlu müdürü Seher Durgun ise yaptığı açıklama da, "Çocuk burada oyun saatinde iken, kreşimizin bahçesindeki salıncaklarda kendiliğinde düşmüştür. Gereken müdahale öğretmenlerimiz tarafından yapılmıştır. Yüz boyama olayına da gelince, o gün etkinliğimizde tüm kreşimizde bulunan çocuklara yüz boyaması yapılmıştı. Bu çocuğumuza da aynı boyama yapılmıştır. Biz ihmal olayını kabul etmiyoruz" diye konuştu. 
 

Öte yandan, olayın bazı yayın kuruluşlarında çocuğun kreşte dövüldüğü şeklinde iddiada bulunulması üzerine ise özel kreş, çocuğun salıncakta düşüş anını gösteren güvenlik kamerası görüntülerini basın yayın organlarına dağıttı. İHA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler