YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kraliyet düğününe Didim'de parti
Kraliyet düğününe Didim'de parti
16 Nisan 2011 08:31
İngiltere prensi William'ın 29 Nisan'daki düğününü Türkiye'deki İngilizler de parti yaparak kutlayacak...

Türkiye'de yaşayan İngilizler, Birleşik Krallık tahtının ikinci sıradaki varisi Prens William ile nişanlısı Kate Middleton'ın 29 Nisan'daki düğününü sokak partileriyle kutlamaya hazırlıyor.

Partiye katılanların Prens William ve eşine mesaj yazacağı defter de saraya gönderilecek. Yaklaşık 10 yıldır Türkiye'de yaşayan Londralı Cyd Lewis, Didim'in Akbük beldesinde düzenleyeceği sokak partisine sadece İngilizler'in değil Türkler'in de davetli olduğunu söyledi. İki kız çocuğu annesi Cyd Lewis'in Mustafa Toker'le organize ettiği kutlama, 29 Nisan'da öğleden sonra saat 15.00'te başlayacak. Sokak; kraliyet renkleri, bayraklar ve balonlarla süslenecek. Böylece İngiltere'nin geleneksel sokak partilerinde görülen atmosfer yaratılacak. Kutlamada geleneksel İngiliz oyunları, dansları ve kraliyetin konu edildiği soru cevap yarışmasının da aralarında bulunduğu eğlenceler düzenlenecek. Açık büfede geleneksel İngiliz yemekleri sunulacak. Katılmak isteyenlerden resmi giysiler giymeleri de isteniyor. Partinin sürprizi Kraliçe 2'nci Elizabeth ve eşi Prens Philip'in taklitlerini yapan iki kişi olacak.

SOKAK PARTİSİ
Altınkum'da 5 yıldır yaşayan Amanda Özışıkoğlu ile 17 yıldır yaşayan arkadaşı Claire Kahraman da, düğünü kutlamak için geleneksel İngiliz sokak partisi düzenleyecek. Gönüllülerin yardımıyla hazırladıkları partinin düzenleneceği kafe, internetten satın alınan İngiliz bayrakları, balonlar ve kraliyet süslemeleriyle donatılacak. 29 Nisan'da saat 12.00'de başlayacak partide, düğün töreni dev ekrandan izlenebilecek. Herkesi bir araya getirmek için iyi bir neden olduğu düşüncesiyle sokak partisini düzenlemeye karar verdiklerini belirten Amanda Özışıkoğlu, birçok kişinin yardım etmek istediğini anlattı. "Partimiz katılmak isteyen herkese açık" dedi. Amanda Özışıkoğlu, partiye katılacakların Prens William ve Kate Middleton'a tebrik mesajlarını yazacakları defteri de Buckingham Sarayı'na göndermeyi planlıyor.

Düğün havlulları Denizli'den gitti

İngiliz Kraliyet Ailesi, 29 Nisan'daki düğünde dağıtılacak hediye havluları Denizli'de yaptırdı. Üzerinde Prens'in ve nişanlısı Kate Middleton'un altın varakla süslenmiş isimleri bulunan 40 bin havlu, İngiltere'ye gönderildi. Westminster Kilisesi'nde gerçekleşecek düğün için altın varaklı davetiyeler bastıran İngiliz Kraliyet Ailesi, hatıra olarak dağıtılacak havlular için de Denizli'yi seçti. Denizli'de faaliyet gösteren tekstil firması Ozanteks bünyesindeki Hobby Home Collection tarafından, 3 haftada yüzde yüz pamuktan 40 bin havlu dokundu.

ALTIN VARAKLI SÜSLEME

Havluların üzerine de davetiyelere uygun olarak, özel bir teknikle Prens William ve Kate Middleton'un isimleriyle kraliyet arması basıldı. Ayrıca isimler ve armanın çevresi de altın varakla süslendi. Londra'ya gönderilen havlular, şimdi düğünün seçkin konuklarına dağıtılmayı bekliyor. Hobby Home Collection Genel Müdürü Mehmet Durmaz, havluların Almanya'da birlikte çalıştıkları Beloteks firmasının İngiliz Kraliyeti Ailesi'ne tavsiyesi üzerine kendilerine hazırlatıldığını söyledi. (Sabah)

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler