YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Krafik kaza sonrası linç girişimi
Krafik kaza sonrası linç girişimi
24 Kasım 2010 22:06
Konya’da bir kişinin ölümüne neden olan sürücü zannedilen kişi ve yanındaki arkadaşı kalabalık bir grup tarafından linç edilmek istendi.

Ahmet Ö’nün kullandığı bir sigara dağıtım şirketine ait 42 AEP 53 plakalı minibüs, evinin bulunduğu sokağa bisikleti ile dönen Davut Deniz’e (56) çarptı. Kontrolden çıkan minibüs park halindeki 42 LM 078 plakalı bir otomobile de çarparak yol dışındaki inşaat molozlarının bulunduğu alanda durabildi. 4 çocuk babası Davut Deniz olay yerinde hayatını kaybederken, kazayı yara almadan atlatan Ahmet Ö. gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü.
 

Kaza sonrası olay yerinde toplanan mahalleli grup, sigara dağıtım aracının yanına gelen firma görevlisi bir kişiye, Davut Deniz’in ölümüne neden olan sürücü zannederek saldırdı.

Koşturmaya başlayan şahsı tekme ve tokatlarla yere düşüren grup, aynı firmada görevli diğer bir kişiyi de aralarına alarak linç etmeye çalıştı. Polis öfkeli kalabalığı güçlükle sakinleştirirken tekme ve tokat darbeleriyle yüzü kanlar içinde kalan firma görevlileri özel araçlarıyla kaza yerinden uzaklaştı.

İncelemelerin ardından Davut Deniz’in cesedi otopsi yapılmak üzere Konya Numune Hastanesi morguna kaldırılırken araçlar çekici yardımıyla otoparka götürüldü. İHA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler