YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KPSS mağduru belediyede işçi oldu
KPSS mağduru belediyede işçi oldu
05 Mayıs 2015 12:46
Memur olma hayaliyle girdiği 2010 KPSS'deki usulsüzlük nedeniyle atanamayan maliye bölümü mezunu Fatih Karakeçili, şimdi belediyede işçi olarak çalışıyor.

Şanlıurfa'da yaşayan ve Haliliye Belediyesinde taşeron işçi olarak çalışan 33 yaşındaki Karakeçili, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Anadolu Üniversitesi Maliye Bölümü'nden 2008 yılında mezun olduğunu, aynı zamanda 2 yıllık Radyo TV Yayıncılığı Bölümünü bitirdiğini söyledi.

Karakeçili, memur olma hayaliyle girdiği 2010 KPSS'de, 77 puan aldığını ifade ederek, bu kadar kişinin tam puan aldığı sınavda atanmasının mümkün olamadığını kaydetti.

KPSS'deki usulsüzlük soruşturmasından umutlu olduğunu ve usulsüzlük yapanların cezalandırılmasını talep eden Karakeçili, "Bu sınavı kazanabilmek için gece gündüz çalışıyorsunuz ancak öyle şartlar oluşuyor ki birileri, zahmet etmeden gelip emeğinizi çalarak yerinize oturuyor. Bunun çok büyük haksızlık olduğunu düşünüyorum. Ben onlara hakkımı helal etmiyorum. Siz çalışıyorsunuz, elinizden geleni yapıyorsunuz ancak onlar hiçbir emek sarf etmeden gelip hayallerinizi çalıyor. Bu durum beni çok rahatsız ediyor. Emeğimin gasbedildiğini düşünüyorum" diye konuştu.

Karakeçili, "2010 yılında çok çalışarak sınava girdim ancak masa başı oyunlarla hayallerimi kaybettiğimi düşünüyorum. Şu an taşeron işçi olarak çalışıyorum. Eğer herkes hakkıyla bu sınava hazırlanıp girseydi daha iyi yerlerde olacaktım" dedi.

İnsanların sürekli kendisine başarısızmış gibi baktığını, bu durumun da psikolojisini bozduğunu belirten Karakeçili, memurluk hayali gerçekleşmeyince evliliği 4 yıl ertelemek zorunda kaldığını, belediyede taşeron işçi olarak göreve başlayınca evlendiğini söyledi.

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler