YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Köyü hortum vurdu
Köyü hortum vurdu
11 Mayıs 2013 14:49
Muş’un Varto ilçesinde hortum sonucu 22 evin çatısının uçurulduğu Yayla köyü sakinleri, yetkililerden yardım bekliyor.

Varto ilçesine bağlı 45 haneli ve 350 nüfuslu Yayla köyünde iki gün önce çıkan hortum, birçok evin duvarlarını yıkmış, 22 evin çatısını da uçurmuştu. Hortum sonucu adeta harabeye dönen Yayla köyü, yetkililerden yardım bekliyor. Köylülerden Nazife Bingöl (32), hortumun evlerinin çatısını uçururken duvarını da yıktığını söyleyerek, "Şimdi çocuklarımızla birlikte dışarıda kaldık. Sığınacağımız bir yer yok. Perişan bir durumdayız. Yardım bekliyoruz" dedi.

Hortumun evlerinin yıktığını ifade eden Naime Bingöl ise, "Evimiz eski evdi, burada kalıyorduk. Onu da hortum yıktı. 10 çocuğumuzla şimdi dışarıda kaldık. Evimin çatısı ve duvarlarını yıktı, evimin içindeki eşyalar da gitti. Bu yağmurun altında harabe evde çatısız kaldık. Yardıma ihtiyacımız var" diye konuştu.

Köyü ziyaret eden BDP'li Muş İl Genel Meclis üyesi Abdulbaki Alp, "Hortum öncesi yağmur yağdığından köylüler evlerine girmiş, bundan dolayı can kaybı yaşanmamıştır. Ancak evler büyük hasar görmüş. Yetkililer nezdinde köye yardım için girişimlerde bulunacağız. En kısa sürede yardım yapılması gerekiyor" dedi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler