YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Köylülerin yol hasreti ''köprü'' ile son buldu
Köylülerin yol hasreti ''köprü'' ile son buldu
14 Mart 2013 13:14
Murat Nehri üzerinde inşa edilen ve Muş merkeze bağlı 10 köyle ulaşımı sağlayan köprünün hizmete girmesiyle vatandaşların yol hasreti sona erdi.

 

Alparslan 2 Barajı'nın yapımını üstlenen firma tarafından inşa edilen köprü ulaşıma açıldı. Köprüde incelemede bulunan ve çalışmalarla ilgili firma yetkililerden bilgi alan Vali Ali Çınar, yapımda emeği geçenlere teşekkür ederek, köprünün ulaşıma açılmasıyla yörede yaşayan vatandaşların can güvenliğinin de sağlanmış olacağını söyledi.
 
Yıllardır Murat Nehri üzerine köprü yapmayı planladıklarını ancak bunun için bütçe ayıramadıklarını anımsatan Çınar, ''Köprü yapımını firmamızdan talep ettiğimizde olumlu karşıladı. Böylece planladığımız köprünün yapımını sağlamış olduk. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun'' dedi.
 
Çınar, köprü yapılmadan önce vatandaşların kış mevsiminde buz tutan nehirden geçerek, yaz aylarında ise sallarla ulaşımı sağladığını ve çoğu zaman ölümle burun buruna geldiğini belirterek, ''Köprünün bitmesiyle bu sıkıntılar da tamamen ortadan kalktı. Köprüye geçici yol verdik. Önümüzdeki günlerde bölgede bulunan 10 köyümüz bu köprüyü kullanacak'' dedi.
 
Merkeze bağlı Akkonak köyünde yaşayan Muhtesim Demir ise nehir üzerinde köprü olmadığı için zaman zaman üzücü olaylar yaşadıklarına dikkati çekerek, önceki yıllarda nehirden sallarla geçmeye çalışan birçok kişinin, salların alabora olması sonucu yaşamını yitirdiğini dile getirdi.
 
Demir, köprünün yapılmasıyla ulaşım konusunda yaşadıkları sıkıntının ortadan kalktığını bildirerek, ''Devletimize ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz'' diye konuştu.
 
 
AA
 
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler