YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Köylüler karda mahsur kaldı
Köylülerin imdadına Özel İdare Ekipleri yetişti
Köylüler karda mahsur kaldı
13 Aralık 2009 / 00:31 Güncelleme: 13 Aralık 2009 / 00:31

Bingöl'de kar yağışı ve tipi nedeniyle mahsur kalan ve içinde 5'i çocuk 20 kişinin olduğu köy minibüsü İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ekipleri tarafından kurtarıldı. 

 
 

Saat 15.00'da Bingöl'den yola çıkan köy minibüsü Ağaçyolu ve Ortaçanak köyleri arasında bulunan Nermig Tepesi'nde aşırı kar ve tipi nedeniyle kapanan yolda mahsur kaldı. Ortaçanak köyüne gitmekte olan minibüs kara batarak yaklaşık 3 saat mahsur kaldı. Eski Ortaçanak Köyü Muhtarı Nusrettin Koca'nın Bingöl Valiliği İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği'ne bağlı Yol Şube Müdürü Ahmet Caf'ı arayarak aracın mahsur kaldığını söyledikten sonra kurtarma ekipleri oluşturuldu. Yola çıkan ekipler, yaklaşık 2 saatlik bir yolculuğun ardından köy minibüsünün mahsur kaldığı bölgeye ulaştı.  
 

Kurtarma ekiplerini gören yolcular, saatler sonra kurtulmanın sevincini yaşadı. Yer yer kar kalınlığının 40 santimetreyi bulduğu bölgede çalışma yapan greyder, yolu açarak mahsur kalan minibüsün köye gitmesini sağladı. Kurtarma ekipleri önden yolu açarken, mahsur kalan minibüs ise açılan yolda Ortaçanak köyüne kadar gitti.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler