YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Köyleri su bastı, köprü yıkıldı
Köyleri su bastı, köprü yıkıldı
22 Ocak 2010 18:54
Muğla'nın Milas ilçesinde etkili olan şiddetli yağış nedeniyle 20'yi aşkın köyde su baskınları yaşandı.

Milas Kaymakamlığı'ndan alınan bilgiye göre, bölgede dün geceden bu yana etkili olan şiddetli yağış, 20'den fazla köyde su baskınlarına neden oldu. Şiddetli yağış nedeniyle taşan Hamzabey Çayı, Kuzyaka ile Gökçeler köyleri arasındaki ulaşımın sağlandığı köprünün yıkılmasına neden oldu.

Yetkililer, yaşanan su baskınlarında evlerinde mahsur kalan vatandaşların AKUT ve kurtarma ekiplerince kurtarıldığına işaret ederek, ''Şiddetli yağış nedeniyle hasar oluşan köylerde ilçe tarım müdürlüğü ve jandarma ekipleri hasar tespit çalışmasına başladı. Yağış nedeniyle çok sayıda ev ile iş yerini su bastı. Ayrıca Bodrum-Milas kara yolunun bir şeridinde ulaşımda aksama yaşandı'' dediler.

Milas Kaymakamı Bahattin Atçı'nın, su baskını yaşanan köylerde incelemelerde bulunduğu ve kurtarma ekiplerini koordine ettiği de bildirildi.

 

AKUT 7 KİŞİYİ KURTARDI

 

AKUT Bodrum ekip lideri Alp Emre Kököz, AA muhabirine Milas'ın Kemikler köyünde su baskını yaşanan 1 ev ile 1 iş yerinde mahsur kalan 7 kişiyi botla kurtardıklarını belirterek ''Kurtarma çalışması yaklaşık 1.5 saat sürdü. Kurtarılanların sağlık durumu çok iyi'' dedi.

Vatandaşlar ise yaklaşık 4-5 saat kurtarılmayı beklediklerini anlatarak, ''AKUT ekipleri bizi kurtardı ve güvenli bir noktaya ulaştırdı'' dediler.

Bu arada AK Parti Muğla milletvekili Yüksel Özden, AA muhabirine, bölgede yaşananlar hakkında Muğla Valisi Ahmet Altıparmak'tan bilgi aldığını belirterek, ''Valimiz bölgede durumun kontrol altında bulunduğu bilgisini verdi. Yağışın bu gece bazı bölgelerde devam etme ihtimali var. Yetkililer her türlü tedbiri almışlar'' diye konuştu. aa

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler