YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Koruyucu aileler iftarda buluştu
Koruyucu aileler iftarda buluştu
28 Haziran 2016 23:33
Çocuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Emiroğlu: "Her çocuğun bir aile yanında olmasını, yetişmesini, topluma yararlı büyümesini arzu ediyoruz" dedi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı İslam Emiroğlu, "Her çocuğun bir aile yanında olmasını, yetişmesini, topluma yararlı büyümesini arzu ediyoruz." dedi.

Bakanlık tarafından Kahramanmaraş'ta koruyucu aileler ve çocukları için iftar programı düzenlendi.

Kahramanmaraş'ta koruyucu ailelik için sırada olanların bulunduğuna işaret eden Emiroğlu, "Şu an kuruluşlarımızda 13 bin çocuğumuz kalıyor. Bu çocuklarımızın her türlü ihtiyacı karşılanıyor. Fakat bunun, sizlerin verdiği sevgi ve şefkatin tam bir karşılığı olması mümkün değil." diye konuştu.

Ülkede 4 bin 843 çocuğun koruyucu aile yanında kaldığını belirten Emiroğlu, "Her çocuğun bir aile yanında olmasını, yetişmesini, topluma yararlı büyümesini her zaman arzu ediyoruz. Kuruluşlarımızda kalan çocuklarımızın ihtiyaçlarını karşılamakla ilgili devletimizin hiçbir problemi yok. Ama kuruluşlarda kalan çocuklarımızın aidiyet ve sorumluluk bilinciyle ilgili problemler yaşıyoruz. Koruyucu aile dediğimiz, sevgi ve şefkatin en önemli kaynağı." ifadelerini kullandı.

Vali Vahdettin Özkan ise hükümetin özellikle ihtiyaç sahiplerinin sorunlarıyla yakından ilgilendiğini, gönüllü aileler ile çocukların buluşması için önemli programların uygulandığını dile getirdi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Sertpolat ise koruyucu ailelerin çocuklara sahip çıktığını, yetiştirme yurtlarının kapanmasına yardımcı olduğunu kaydetti.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler