YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Korkunç kaza saniye saniye kamerada
İstanbul'da bir vinç, kaldırdığı ağırlığa dayanamayınca 20 metre yukarıdan düştü. Operatör feci şekilde can verdi.
Korkunç kaza saniye saniye kamerada
21 Nisan 2015 / 20:55 Güncelleme: 21 Nisan 2015 / 21:02

İstanbul Kağıthane'de Rezidans inşaatında vinç, 20 metrelik temele düştü, vinç operatörü feci şekilde can verdi.

İstanbul Kağıthane Çeliktepe Mahallesi Buhara Sokak’ta saat 10.00 sıralarında yaşanan kazada, işi biten ankraj makinasını dışarıya çıkarmak için vinç çağrıldı. Olay yerine vinç getiren 47 yaşındaki Fatih Fidan, makineyi bağladı. Daha sonra vincin üzerindeki kumanda bölümüne çıkan Fatih Fidan, makinayı 20 metreden yukarıya çekmeye başladı. Bu sırada ağırlığın etkisi ile vinç, kaldırdığı iş makinası ile temele düştü.

İnşaat çalışanları hemen sağlık ve polis ekiplerine haber verdi. Sağlık ekipleri yaptıkları muayenede, Fatih Fidan’ın hayatını kaybettiğini belirledi. Olay yeri inceleme ekipleri, ve İstanbul Cumhuriyet Savcısı olay yerinde araştırma yaptı. Daha sonra cenaze itfayeciler tarafından başka bir vinçle temelden çıkarıldı. Cenaze İstanbul Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

1-846.jpg

Vincin devrilme anı güvenlki kamerasında

Vincin devrilme anı, bir işyerinin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

Görüntülerde vinç operatörünün vincin üstüne çıkması ve vinci hareket ettirmesi görülüyor. Daha sonra ağırlığın etkisi ile dengesini kaybeden vinç inşaatın temeline düşüyor. Vincin düştüğünü gören vatandaşlar da kaza yerine koşuyor.

2-404.jpg

Görgü tanığı Kenan Başpınar, "İnşaatın temelinden iş makinasını çekerken vinç ağırlığa dayanamadı. Bu sırada 20 metreden temele düştü. Vinç operatörü hayatını kaybetti" dedi.  Bir mahalle sakini de, "Sabahleyin inşaatta çalışma yapmak için vinç geldi. Vinç daha çalışmaya başladığı ilk hamlede devrilerek aşağıya düştü. Vincin ayaklarından biri tam oturmadığı için dengesini sağlayamadı. Ağırlığa da dayanamayınca devrildi" diye konuştu.

Etiketler: , , ,
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler