YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Korkudan kilere saklanmış
Korkudan kilere saklanmış
25 Ocak 2010 19:00
Evde yalnız bırakılan 5 yaşındaki çocuk çakmakla oynarken yangın çıkardı. Dumandan zehirlenen çocuk yaşamını yitirdi. İhmaller zinciri ise bu kadar da olmaz dedirtti

Çorum'da bir evde çıkan yangında 5 yaşındaki çocuk dumandan zehirlenerek hayatını kaybetti. Ailesi tarafından evde yalnız bırakılan çocuğun çakmakla oynarken yangın çıkardığı öğrenildi.
 

Olay, Gülabibey Mahallesi Ekin 3. Sokak'ta bulunan Şahin Apartmanının bodrum katında meydana geldi. Apartman görevlisi olduğu öğrenilen Şaban Çavdar'ın evinde meydana gelen yangını fark eden komşuları hemen itfaiyeye haber verdi. Çocuk odasında çıkan ve kısa sürede büyüyen yangına müdahale eden itfaiye ekipleri, alevleri diğer odalara yayılmadan kontrol altına aldı. Bu sırada evin içerisinde bir çocuğun bulunduğunun söylenmesi üzerine itfaiyeciler, oksijen tüpleriyle yoğun dumanın olduğu odaya girdi.

 AMBULANSIN CAMINI KIRDILAR
 

Yaptıkları ilk aramada odanın içerisinde kimseyi bulamayan itfaiye ekipleri, ikinci aramada 5 yaşındaki Sefa Çavdar'ı evin kilerinde baygın halde buldu. Yaklaşık 15 dakika yoğun dumanın arasında kalan küçük çocuk, hemen ambulansa götürüldü. Bu sırada anahtarları içeride unutan ambulans sürücüsü, kapıların kilitlenmesi nedeniyle ambulansın sürücü kabinine binemedi. Sürücünün kapıyı bir türlü açamaması üzerine olay yerinde bulunan bir vatandaş, yerden aldığı taşla ambulansın ön tarafındaki camı kırdı. Daha sonra Çorum Devlet Hastanesine kaldırılan küçük çocuk, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Küçük Sefa'nın cansız bedeni gözyaşları arasında morga götürüldü.

 KORKUDAN KİLERE SAKLANMIŞ
 

Çocuğunu tek başına evde bırakarak komşuya gittiği iddia edilen anne Gülizar Çavdar, acı haberi aldığı hastanede fenalık geçirdi. Çocuğunun ardından ağıtlar yakan kadını yakınları güçlükle teselli etti. Bu arada evde yalnız kalan küçük çocuğun kibritle oynaması sonucu çıkan yangının biranda büyüdüğü öğrenildi. Küçük Sefa'nın korkarak kilere saklandığı ve bu nedenle itfaiye ekiplerinin küçük çocuğa geç ulaştığı bildirildi. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler