YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Körfez geçiş köprüsünde montaj başladı
Körfez geçiş köprüsünde montaj başladı
14 Mayıs 2015 19:05
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü inşaatındaki tüm imalatların tamamlandığını ve montaj safhasına geçildiğini söyledi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yapımı devam eden İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü'nde incelemelerde bulundu.

Işık, köprü ayağının bulunduğu Dilovası ilçesinde, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Köprüde çalışmaların hızla devam ettiğini belirten Işık, köprüdeki halatın kopması ve yağışların yoğun olması dolayısıyla bazı gecikmeler yaşandığını söyledi.

 "Aldığımız bilgiye göre, bütün imalatlar tamamlandı, şu anda montaj safhasına geçildi" diyen Işık, "Köprünün bütün tabliyeleri imal edilmiş durumda ve bu kopan halatın da yerine montajı yakında başlayacak. Ondan sonrasında gözle görünür bir ilerlemeyi hep beraber göreceğiz. Burada yakında artık halatların çekilmesi, tabliyelerin döşenmesi ve 2016'nın başında köprünün her şeyiyle bitmesi, Gebze'den Bursa'nın girişine kadar olan bölgenin hizmete açılması planlanıyor. Her şey hızlı şekilde yolunda ilerliyor" ifadesini kullandı.

Köprüyle beraber İzmit Körfezi'nin de boğaz niteliği kazandığını vurgulayan Işık, köprünün Kocaeli'ne güzellik katacağını söyledi.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler