YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kordon cinayeti çözüldü
1 yıl önce öldürülen Veli Yılmaz Sarıcı'nın katil zanlıları yakalandı. Bu olayla birlikte İzmir'de çözülmemiş cinayet vakası kalmadı.
Kordon cinayeti çözüldü
25 Kasım 2009 / 19:05 Güncelleme: 25 Kasım 2009 / 19:06

İzmir'in Alsancak semtinde, 1 Kasım 2008 tarihinde sigara isteğini geri çevirdiği kimliği belirsiz kişilerce bıçaklanarak öldürülen Veli Yılmaz Sarıcı'nın katil zanlıları, bir yıl sonra yakalandı.

Olay geçtiğimiz yıl kasım ayında Alsancak semti 1. Kordon'daki rekreasyon meydana gelmişti. Barmenlik yapan 28 yaşındaki Veli Yılmaz Sarıcı, olay gecesi kimliği belirsiz kişilerle tartışması sonucu çıkan kavgada sağ göğüs ve kalp altından bıçaklanmıştı. Alsancak Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Sarıcı, burada yapılan müdahalelere karşın kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Polis, olay sonrası kaçan kişilerin yakalanmaları için çalışmalarını bir yıl boyunca devam ettirdi. Huzur Timleri'nde görevli bir ekip hemen hemen her gece Kordon'da sabaha kadar çalıştı. Ekip, bu süre içinde aralarında kağıt toplayıcısı, bimekan şahısların bile bulunduğu yüzlerce kişiyle tek tek görüştü. Çalışmalar sonunda karşılığını verdi ve olay gecesi çıkan kavgada birini bıçakladığını söyleyen bir kişinin ismine ulaşıldı. 
 

Ulaşılan isimden yola çıkan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olay gecesi Kordon'da 3 arkadaşıyla içki içen ve bıçak zoruyla da birkaç kişiden bira istediği ileri sürülen E.G.'yi (23) olayın zanlısı olarak olaydan sonra gittiği belirlenen Muğla'nın Bodrum ilçesinde yakaladı. E.G. ile birlikte kavga sırasında yanında olduğu sürülen V.Y. (19) de gözaltına alındı. Polis ayrıca o gece bu iki kişiyle birlikte içki içen V.Y.'nin ağabeyi M.Y. (25) ile arkadaşı M.U.'yu (27) da gözaltına aldı.  
 

ÇAPRAZ SORGU DÜĞÜMÜ ÇÖZDÜ 
Polis tarafından sorguya alınan zanlılardan V.Y. olay gecesi ölen Veli Yılmaz Sarıcı'nın yanında olan kuzeni tarafından da teşhis edildi. Sarıcı'nın kuzeni, amcasının oğlunun bıçakladığı öne sürülen E.G.'nin de bıçağı kullanan kişi olabileceğini, ona çok benzettiğini söylediği öğrenildi. Zanlılardan M.U.'nun, ifadesinde, olay gecesi birlikte içki içtiklerini, bir süre sonra E.G. ile V.Y.'nin yanından ayrıldıklarını, bir saat sonra koşarak yanlarına gelen E.G.'nin "Hemen eve gidelim" dediğini ve taksiyle eve gittiklerini anlattı. M.U. "M.Y.'nin Çınarlı semtindeki evine gittiğimizde, bana, 'Bir kişiyi bıçakladım. İnşallah derin girmemiştir' dedi" diyerek E.G.'nin olay gecesi bir kişiyi bıçakladığını itiraf ettiğini söylediği öğrenildi.   
 
İKİ YILDAN FAİLİ MEÇHUL KALMADI 

İzmir Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, bu olayı da çözerek büyük bir başarıya imza attı. Ekipler iki yılda meydana gelen toplam 154 cinayetin tamamının faillerini yakalayarak adalete teslim etme başarısını gösterdi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler