YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Köprüyü geçenlere Beşiktaş'ta müdahale
Taksim'de Gezi Parkı protestocularına dün sabah saatlerinde başlayan polis müdahalesi 24 saati aştı. Boğaziçi Köprüsü'nden geçerek, Taksim'e doğru ilerleyen bir grup, Yıldız çıkışında polis müdahalesiyle karşılaştı. Barbaros Caddesi'nde gerginlik devam ed
Köprüyü geçenlere Beşiktaş'ta müdahale
01 Haziran 2013 / 10:37 Güncelleme: 01 Haziran 2013 / 10:39

Beşiktaş’ta polis ile göstericiler arasında gerginlik sürüyor. Göstericilerin park levhalarını sökerek polise attığı görülürken, biber gazı ortasında kalan belediye otobüsünün şoför ve yolcuları, aracı terk etti. Arama Kurtarma ekipleri ise vatandaşa biber gazı eğitim verdi.

Boğaz Köprüsü’nü geçerek Taksim’e gitmek isteyen grup, Barbaros Bulvarı’nda polis engeliyle karşılaştı. Sabah saatlerinden itibaren polis ile göstericiler arasında yaşanan gerginlikte ilginç görüntüler oluştu. Bazı göstericilerin park ve yönlendirme levhalarını sökerek polise atmaya çalıştıkları görüldü.

Bir belediye otobüsü ise polis ile göstericilerin arasında kaldı. Adeta biber gazı bulutu içinde kalan şoför ve yolcular, Barbaros Bulvarı’na çapraz şekilde park edilen otobüsten inerek uzaklaştı.

Öte yandan Bahçeşehir Üniversitesi Arama Kurtarma Ekibi (BUSAR), polis müdahalesinin bulunduğu alanda göstericilere ve vatandaşlara biber gazı eğitimi verdi. BUSAR ekipleri, biber gazına maruz kalmaları durumunda ne yapmaları gerektiğini vatandaşlara anlattı.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler