YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Köpekler "ceset" aradı
Köpekler "ceset" aradı
11 Kasım 2010 20:36
Polis eğitimli köpeklerle çöplükte ‘Sevgi Taşkın’ı aradı

Bursa'nın Nilüfer ilçesinde iki bacağı dizlerinin altında kesilmiş olarak çöp konteynırında bulunan Sevgi Taşkıran'ın vücudunun üst kısmını arama çalışmaları sürüyor.
       

Sevgi Taşkın'ı öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan eski sevgilisi Bülent K., polisteki ifadesinde, cesedi beş parçaya ayırıp farklı çöp bidonlarına attığını belirtmişti. Bunun üzerine Bursa Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ile Cinayet Büro Amirliği'ne bağlı ekipler, İzmir'den getirilen eğitimli iki polis köpeği ile,183 hektarlık alana sahip  Hamitler Çöplüğü'nde arama yaptı.
       

Temmuz ayında çöplerin atıldığı alanda yapılan arama kötü koku sebebiyle zor şartlar altında gerçekleştirildi. Polisler ve gazetecilerin maske kullandığı aramada görev alan 2 yaşındaki Alman kurdu 'Gargi' ile Amerikan kukur cinsi 3,5 yaşındaki 'Kuki' herhangi bir bulguya ulaşamadı. Çöplüğe tavuk, sakatat gibi et ürünlerinin de atılması sebebiyle köpeklerin zorlandığı belirtildi. Köpeklerin herhangi bir bulguya ulaşamamasının ardından çöplükte iş makineleriyle de arama yapıldı. Günde 2 ton çöpün döküldüğü alanda çöpler toprak altında ve 16-17 metrelik tepeler halinde bulunuyor.
       

Öte yandan polis yarın, olayın yaşandığı tarihte katil zanlısı Bülent K.'ya ait olan Karacabey yakınlarındaki bir çiftlikte arama yapacak. Gözaltı süresi bir gün daha uzatılan Bülent K.'nın yarın öğleden sonra adliye sevk edilmesi bekleniyor.
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler