YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Köpekbalıklarını eliyle besliyor
Köpekbalıklarını eliyle besliyor
14 Mart 2016 04:40
Dünyanın en büyük akvaryumlarından birinde çalışan Nil Can, 7 yıldır köpekbalıklarını eliyle besliyor.

Dünyanın en büyük 5. Akvaryumu, SEA LIFE Akvaryum'da çalışan Nil Can (30), tam 7 yıldır köpekbalıklarını eliyle besliyor. Beslemek için daldığı havuzda 15 türden tam 61 köpekbalığı bulunuyor.

Avrupa'nın en büyük köpekbalığı ailesini besleyen Can, "Köpekbalıkları beni çok iyi tanıyor. Uzun yıllar ellerimle besledikten sonra iş güvenliği nedeniyle şimdi bir değnekle besliyorum. Benimle göz teması kuruyorlar. Elle beslediğim zamanlarda yemeklerini verdiğimde elimi çekmeden ağızlarını kapatmazlardı. Bana zarar verebileceklerini biliyorlardı. Vatozlar da beni iyi tanıyor. Kokumdan tanıyorlar galiba. Beni gördüklerinde yemek zamanının geldiğini anlıyorlar" diye konuştu. 

"DÜNYAM DEĞİŞİYOR" 

Suya girdiği zaman dünyasının değiştiğini söyleyen Can, burada çalışmayı iş olarak görmediğini belirtti. Çalışan herkesin, 15 bin canlının hayatının ellerinde olduğunu bildiğini kaydeden Can, "Aile gibi olduk.

Yemeklerini yemediklerinde bir annenin çocuğu için endişelenmesi gibi endişeleniyoruz. Sağlık sorunu yaşamalarından korkuyoruz" dedi. İşyerinde kadın erkek ayrımı olmadığını belirten Can, "Elektrik işlerinden kaynak işlerine kadar her türlü işi yapıyoruz" diye konuştu.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler