YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Köpek öldürenle vurmuşlar
Kurban timi kaş yapayım derken resmen göz çıkardı.
Köpek öldürenle vurmuşlar
26 Kasım 2009 / 20:25 Güncelleme: 26 Kasım 2009 / 20:25

Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde sahibin elinden kaçan kurbanlık dana belediye tarafından oluşturulan kurban yakalama timinin kurbanı oldu. Görevlilerin attığı iğne danayı öldürdü. 
 

Hikmet Dizay (50) aldığı kurbanlık danayı kaçırdı. Cadde ve sokaklarda kaçmaya başlayan danayı yakalamak için Dizay, polis ve belediyeden yardım istedi. Dananın peşine takılan kurban yakalama timi görevlileri danaya tabanca ile iki adet iğne attılar. İğne sonrası olduğu yere yığılan yaklaşık 200 kiloluk dana sahibinin ve görevlilerin şaşkın bakışları arasında telef oldu. Görevliler olay yerinden ayrılırken Belediye Temizlik görevlileri tarafından daha kepçe yardımı ile kamyona yüklenerek atılmak üzere çöplüğe götürüldü. 
 

Hikmet Dizay, iğnenin dozunun fazla kaçırdığı için kurbanlık danasının öldüğünü belirterek, "Hayvan elimizden kaçtı. Buraya kadar kovaladık. Belediyeye haber verdik. Kurtarma ekibi geldi. Hayvana yakalamak isterken öldürdüler. Hayvana tabanca ile bir iğne attılar. Bıçak bile bulamadan hayvan öldü. Yazık günah değimli. 2 bin 200 TL para verdim bu hayvana. Gelsinler çöpe atsınlar. Kurban gitti. 4 ortağım vardı. Onlara parasını geri vereceğim. Kurban rezil oldu. Böyle ekip mi olur. Hayvanı öldürmek için ekip mi olur. Madem adam gibi iğne vurun. Yazık günah" dedi. 
 

Sakarya Veteriner Hekimleri Odası Mustafa Yıldız, kullandıkları  ilacın köpeklerde öldürmek için kullanılan bir ilaç olduğunu belirterek, "Belediyede veteriner hekim yok. Bilinçsizce ilaç kullanıyorlar. Kullandıkları 'lysthenon' isimli ilaç köpek ithaflarında kullanılır. Bu iğne hangi hayvana atılırsa atılsa öldürür. İnsana gelse insanı öldürür. Kullandıkları ilaç mermiden daha tehlikeli. Mermi ilk isabet ettiğinde yaralar ama bu ilaç kalbi durdurur ve hemen ölüme neden olur. Bu tam bir skandal. İnsanların malı gidiyor, kurbanlığı gidiyor" dedi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler