YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Köpeği hayatını kurtardı
Köpeği hayatını kurtardı
26 Şubat 2011 17:59
İneklerini otlatan çoban, domuz saldırısından köpeğinin müdahalesi sonucu yaralı kurtuldu.

Isparta'da merkeze bağlı Darıören köyünde ineklerini otlatan çoban, domuz saldırısından köpeğinin müdahalesi sonucu yaralı kurtuldu.

Elde edinilen bilgiye göre, Ali Rıza Arı (49) köy yakınlarındaki bir dağda hayvanlarını otlatırken domuz saldırısına uğradı. İki elinden ve sağ bacağından yaralanan Arı, mücadele edemeyecek durumda iken sürüyü bekleyen köpeği, domuza müdahale etti. Köpeğin saldırısı üzerine domuz kaçtı. Arı, Isparta Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Ali Rıza Arı, gazetecilere yaptığı açıklamada, domuzun kendisine ansızın saldırdığını ve müdahale etmekte güçlük çektiğini söyledi. Domuzun önce ellerini, daha sonra sağ bacağını ısırdığını anlatan Arı, ''Köpeğim zamanında domuza saldırmasaydı belki de hayatımı kaybedebilirdim. Beni köpeğim kurtardı'' dedi.

Isparta Devlet Hastanesi Başhekimi Ramazan Okutan da, hastanın elleri ve sağ bacağı yaralı olarak hastaneye geldiğini belirterek, ''Özellikle sağ bacakta çok derin yaralar mevcut. Hastaya kuduz ve tetanos serumları uygulandı, yaralara dikiş atıldı'' diye konuştu. AA

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler