YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Konya'da kuduz köpek dehşeti
Konya'da kuduz köpek dehşeti
05 Ocak 2014 19:44
Konya’da çocuklara saldıran kuduz köpek, tasmasındaki zincirinin yerde bulunan bir bisikletin pedalına takılması sonucu yakalanarak etkisiz hale gerildi.

Edinilen bilgiye göre, göl sahilindeki parkta başıboş dolaşan bir köpeğin çocuklara saldırdığı ihbarı üzerine Beyşehir Belediyesi zabıta ekipleri harekete geçti. Vuslat Parkı’na gelen zabıta ekipleri, ağzından köpükler gelen ve kuduz olduğundan şüphe edilen pitbul cinsi köpeği aramaya başladı.

Köpeğin cadde üzerine çıkarak sağa sola koşturmaya başladığı yönünde bilgi alan zabıta ekipleri, Atatürk Caddesi’ne yöneldi. Saldırgan köpeğin saldırdığı küçük çocuğun bir iş yerine sığınarak son anda kaçmayı başardığı öne sürülürken, köpeğin tasmasındaki zincirin kaldırım kenarındaki bir bisikletin pedalına takıldığını gören vatandaşlar görevlilere haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri de, ağzından köpükler gelen köpeğe vatandaşların yaklaşmaması için önlem aldı. Bir süre sonra gelen belediye görevlileri, köpeği uyuşturucu iğne ile bayılttı. Veteriner hekime götürülen köpek, kuduz olduğu anlaşılınca itlaf edilerek gömüldü.

Şeref Ağa adlı vatandaş, Vuslat Parkı’nda gezinirken etraftan geçen çocuklara saldırmaya başlayan köpeğin ağzından köpükler gelmesi sonucu kuduz olduğundan şüphe ettiklerini belirterek, “Sağa sola koşarken sonradan yakalandı. Bağladığımız halde kopartarak tekrar kaçmaya başladı. Sağa sola saldırırken koşarken tasmasının zinciri bu bisiklete takıldı. Sahibi ise herhalde iğne vurdurmamış galiba. Zan altında kalmamak için o da koydu gitti. Şu anda sahibi belli değil.

Zabıtayı biz çağırdık. Isırdığı kişi yok. Emniyet ve Zabıta Amirliği’ne vatandaşları tehlikeden koruduğu için ve zamanında müdahale ettiğinden dolayı vatandaş olarak teşekkür ediyoruz. Hepsinden Allah razı olsun” dedi.

Yetkililer, kuduz olduğu ortaya çıkan köpeğin sahibini bulmak için çalışma başlattı.

 

İHA

kuduz
 // lokman karakuş
gerekli bakımını yaptırmamışsa ilacını vermeyip bide kaçmışsa Sadece diyecek şu ALLAH ihmal etmez imha eder. Sokaktaki başıboş köpekler yüzünden yolda parkta yürüyemez olduk. Köpeklerde suç değil Köpeklik yapanlarda besliyorsan bakımını da yaptıracaksın. Velev ki o çocuk kuduz olsa idi nasıl vicdan azabıyla yaşayacaktı...RABBİM başıboş köpeklerin saldırmasından bizleri korsun. umarım sahibi bulunur gerekli cezayı alır almazsa onu kuduz bi köpek ısırır... ...
05 Ocak 2014 Pazar 21:05
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler