YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Konya'da kaybolup Mersin'de bulundular
3 kafadar macera olsun diye evden kaçmış
Konya'da kaybolup Mersin'de bulundular
10 Ekim 2009 / 16:36 Güncelleme: 10 Ekim 2009 / 16:59

Konya'nın Kulu ilçesinde, dün ders çalışmak için evden ayrıldıktan sonra ortadan kaybolan ikisi kardeş 3 çocuk, Mersin'de bulundu. Çocukların kendi istekleri ile evden ayrıldıkları anlaşıldı. Çocuk şubeye getirilen 3 kafadarın keyfi yerindeydi ama onların hayatlarından endişe eden aileler ise çocuklar bulunana kadar akla karayı seçiyor.


 

Cumhuriyet Mahallesi'ndeki evlerinden dün ders çalışmak için ayrılan 13 yaşındaki Tahir Akyüz kardeşi 11 yaşındaki Davut ve arkadaşları 11 yaşındaki İsan Özer'den bir daha haber alınamadı. Çocuklar akşam eve gelmeyince aileleri polise haber verdi. Çocuklarının hayatından endişe eden aileler merakla gelebilecek iyi haberi beklerken, 3 çocuk bugün Mersin'de bulundu.
 

Mersin Otogarı yakınlarında bir parkta, devriye gezen polis ekiplerince bulunan çocuklar, Mersin Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Burada bol bol kitap okuyan çocuklar, gezmek amacıyla evlerinden kaçtıklarını söylediler.
 

Emniyet yetkilileri, çocukların, gerekli yazışmaların tamamlanmasının ardından Mersin'deki dayılarına teslim edileceğini belirttiler.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler