YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Konya'da iğrenç olay!
Konya'da iğrenç olay!
26 Ocak 2012 08:28
Korkunç olay Konya'da yaşandı.16 yaşındaki lise öğrencisi kız, kendisine cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen öz babasını bıçaklayarak öldürdü. Polis, genç kızı gözaltına aldı.

Konya'nın Ereğli ilçesinde 16 yaşındaki lise öğrencisi genç kız, kendisine cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen babasını bıçaklayarak öldürdü. Babasını bıçakladıktan sonra tüm gün sokaklarda gezen genç kız, babasının cesedi amcası tarafından bulunduktan sonra polis tarafından gözaltına alındı.

Olay, dün saat 10.30'da Ereğli ilçesine bağlı Ziya Gökalp Mahallesi Şehit Kamil Atalay Sokakta meydana geldi. İddiaya göre, lise birinci sınıf öğrencisi olan B.I. (16), anne ve ablasın evde bulunmadığı saatlerde kendisine cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen babası inşaat ustası Ali İhsan I'yı (42) bıçakladı. Dört çocuk babası olan Ali İhsan I., aldığı bıçak darbelerinin ardından olay yerinde hayatını kaybetti. Babasını bıçakladıktan sonra evden çıkan genç kız, suç aleti bıçağı bir alışveriş merkezinin yakınlarında bulunan boş bir araziye attı. Ardından genç kızın, amcasının iş yerine giderek kuzeninin telefon numarasını istediği ileri sürüldü. Yeğeninin konuşmalarından ve durumundan şüphelenen amca, telefon numarasını vermediği genç kıza, " Ne oldu" diye sordu. Amcasına "Bir şey yok" diyen genç kızın daha sonra iş yerinden ayrılarak tüm gün sokaklarda dolaştığı önü sürüldü. Akşam saatlerinde evine giden amcanın, hemen karşısında oturan ağabeyinin ışıklarının yanmaması üzerine durumdan şüphelenerek eve gitti. Ali İhsan I., eve gelen kardeşi tarafından bodrum katında kanlar içinde bulundu.

Durumun polise bildirilmesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, amcanın ifadeler doğrultusunda 16 yaşındaki genç kızı Hacı Mühatir Caddesi üzerinde gözaltına alındı. Polis merkezine götürülen genç kızın verdiği ilk ifadesinde babasının kendisine cinsel tacizde bulunduğunu iddia ettiği öğrenildi.

Genç kızın ifadesi doğrultusunda hareket eden polis, suç aleti bıçağı da bir alışveriş merkezinin yakınlarında boş bir arazide buldu.  Cinayetle ilgili başlatılan soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler