YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Konya Belediyesi'nden açıklama: İddialar asılsızdır
DEAŞ’den kurtarılan Suriye'nin Rakka kentinde Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ait olduğu bir kamyonun bulunduğu iddia edildi. Söz konusu kamyonun fotoğrafları kısa sürede sosyal medyada yayılırken, belediyeden konu ile ilgili açıklama geldi.
Konya Belediyesi'nden açıklama: İddialar asılsızdır
14 Kasım 2017 / 19:36 Güncelleme: 14 Kasım 2017 / 19:42

DEAŞ'tan kurtarılan Suriye'nin Rakka kentinde Konya Büyükşehir Belediyesi'ne ait araç bulunduğu ileri sürüldü. Sosyal medyada büyük tepki çeken fotoğrafta eski bir kamyonunun üzerinde Konya Büyükşehir Belediyesi'nin logosu görülürken belediyenin resmi internet sitesinden konu ile ilgili açıklama yapıldı:

'İDDİALAR ASILSIZDIR'

"Bazı internet sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında belediyemize ait olduğu iddia edilen hurda bir araçla ilgili tamamen gerçeğe aykırı haberler yayınlanmaktadır. Kamuoyunu bilgilendirmek adına açıklama yapılması uygun görülmüştür: Bu tür kasıtlı ve algı oluşturmaya yönelik haberler ülkemizi karalama çabalarının bir uzantısıdır. Ülkemizi ve şehrimizi illegal örgütlerle irtibatlı gibi gösteren iddialar tamamen asılsızdır.

'FOTOĞRAFTAKİ LOGO BİZİM DEĞİL'

Sosyal medyada ve internet sitelerinde yayınlanan fotoğraflardaki araç belediyemiz envanterine kayıtlı bir araç değildir. Söz konusu fotoğrafların nerede ve nasıl çekildiği belli olmadığı gibi fotomontaj olma ihtimali de oldukça yüksektir. Zira fotoğraftaki aracın alt ve üst yapısı ile oynanmış ve birbiri ile uyumlu olmadığı rahatlıkla görülmektedir. Araç üzerinde görünen logo belediyemizin kullandığı resmi logosu da değildir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur"

1
 // PAYLAŞMAAAAAAAA
Sosyal medya whtsapp vb yerlerden gelen kalıplasmıs herşeyi özellikle birileri yada kurum ve ülkemizi zora sokacak asılsız şeyleri paylşmayalım...
14 Kasım 2017 Salı 20:57
 // bascavus
kardeşim Konyada bu logosu kim basıyor ondan temin edilebilir ve oradaki araca yapıştırilir koy sosyal medyayaturkiye dusmanlariyla birlikte hareket et biz söylüyoruz deas book haram el kaide pkk pyd sol örgüt ler abd ve İsrail in beslediği köpekleri dir tüm örgüter den İsrailé saldıran var mı örgütlerde insanlar gibi doğar gelişir ve olur bunlarda yok olacaklar...
14 Kasım 2017 19:55
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler