YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Konya 3. Ana Jet Üssü'nden 'güven' veren kalkış
FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından yeni bir kalkışma ihtimaline karşı uçuşlara izin verilmeyen 3. Ana Jet Üs Komutanlığından öğle vakti belirli aralıklarla havalanan F-16 savaş uçakları, bir süre sonra üssü döndü.
Konya 3. Ana Jet Üssü'nden 'güven' veren kalkış
17 Ağustos 2016 / 18:58 Güncelleme: 17 Ağustos 2016 / 19:05

Konya 3. Ana Jet Üssü, güvenilir pilotlarıyla ilk uçuşunu bugün yaptı. Halkın üs önünde teyakkuzda beklediği Konya Üssü'nde saat 12.30'da 132. Filodan 2 adet F-16 eğitim uçuşu için havalandı. Uçuşlarla halka “güven” verildi. Konya 132. Silah ve Taktikler Filosu, savaş pilotlarına, iç güvenlik harekat eğitimleri veriyor.

KONYA'YA MİLLİ HAREKAT KOMUTANI

Kısa sürede bastırılan 15 Temmuz FETÖ Darbe girişiminin ardından 2. Darbe girişimi emrinin verildiği iddia edilen Konya 3. Ana Jet Üssü, Fetullah'ın askerlerinden temizlendi. Konya Üssü'ne güvenilir ve milli harekat komutanı atanırken, üssün güvende olduğu bildirildi.

F-16'LAR GÜVEN İÇİN UÇACAK

Darbe girişiminin ardından üs uçuşlara açıldı. İlk uçuş bugün saat 12.30'da yapıldı. Konya'nın savaşçı filoları arasındaki 132. Silah ve Taktikler Filosu'ndan 2 adet F-16 savaş uçağı eğitim uçuşu için havalandı. Türkiye'nin en kabiliyetli milli savaş pilotlarına sahip olan 132. Filo, terörizme karşı eğitimleri veren filo olarak dikkat çekiyor. Bu doğrultuda üste uçuşların vakit geçirmeksizin başlatılması önem taşıyordu. Uçuşların başlamasıyla birlikte Güneydoğu'daki PKK tehdidine karşı Konya Üssü'nde iç güvenlik harekat eğitimlerine kaldığı yerden devam edilecek.

MAK TİMLERİ DE KONYA'DAN GÖNDERİLMİŞTİ

15 Temmuz gecesi Moda Deniz Kulübü'nde generalleri almak üzere gönderilen MAK Timi de 3'üncü Ana Jet Üssü'nden gönderilmişti. Generallerin rehin alınmasından sonra aralarında MAK Timindeki bazı askerlerin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Marmaris'te kaldığı otele baskın yapan askerlere katıldığı da iddia edilmişti.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler