YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kontrol noktasına ateş açıldı polis hemen yakaladı
Kontrol noktasına ateş açıldı polis hemen yakaladı
05 Ağustos 2015 22:56
Adana'da polisin asayiş uygulaması yaptığı yolun karşısında 3 el ateş açılan otomobil, helikopter ve özel harekat polislerinin katılımıyla yaklaşık 4 kilometre sonra yakalandı. Otomobilde bulunan şahısların, yeni aldıkları kuru sıkıyı denedikleri yönünde

Akşam saatlerinde D-400 Karayolu Çimento Kavşağı'nda asayiş uygulaması yapan polis ekiplerine yolun karşısından silahla 3 el ateş açıldı. Ekiplerin durumu telsizden anons etmesi üzerine 01 CSM 90 plakalı otomobilin hareket ettiği bölge çembere alındı ve olay yerine özel harekat ekibi ile helikopter sevk edildi.

Otomobili yaklaşık 4 kilometre ileride bulunan Suluca Kavşağı'nda durduran ekipler, sürücü İbrahim Süleyman Pamuk, Yunus Emre Yıldırım ve Mehmet Alcan araçtan indirerek kelepçeleyip yere yatırdı. Otomobil içinde yapılan aramada bir adet kuru sıkı silah bulundu.

"SİLAHI DENİYORDUK"

Kuru sıkı silahı kullandığı iddia edilen Mehmet Alcan'ın uygulamayı görmediklerini, yeni aldıkları silahı denemek için havaya ateş açtıklarını söylediği öğrenildi. 3 şahıs gözaltına alınarak emniyet müdürlüğüne götürüldü. Bu sırada olay yerine toplanan vatandaşlar, polise ateş açıldığını düşünerek teröre tepki gösterdi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler