YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Komutanlar Ankara'yı bombalayan üsse gitti
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulisi Akar, beraberinde kuvvet komutanlarıyla birlikte Diyarbakır'a gitti. 15. Temmuz gecesi Ankara ve İstanbul'u bombalayan uçakların kalktığı 8. Ana Jet üssünde incelemelerde bulundu.
Komutanlar Ankara'yı bombalayan üsse gitti
13 Ağustos 2016 / 19:52 Güncelleme: 13 Ağustos 2016 / 19:55

Askeri birliklerde incelemelerde bulunmak üzere Diyarbakır'a gelen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı orgeneral Salih Zeki Çolak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy'u makamında ziyaret etti.

Genelkurmay Başkanı Akar ve beraberindeki Kuvvet Komutanlarına, 2'nci Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Metin Temel, 7'nci Kolordu Komutanı Korgeneral Ali Sivri, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Musa Çitil eşlik etti.

Genelkurmay Başkanı Akar ve beraberindekiler Vali Aksoy tarafından karşılandı. Valilik şeref defterinin imzalanmasının Vali Aksoy tarafından Genelkurmay Başkanı Akar ve beraberindeki Kuvvet Komutanları'na Diyarbakır'da son günlerde yaşanan gelişmelerle ilgili bilgi verildi.

Genelkurmay Başkanı Akar ve beraberindeki Kuvvet Komutanları, ziyaretten sonra Valilik önünde toplu halde fotoğraf çektirdi.

Komutanlar 8. Ana Jet üssünde inceleme yaptıktan sonra askeri uçakla ayrıldı. 15 Temmuz kalkışmasında 8. Ana Jet Üssü'nden havalanan uçaklar Ankara ve İstanbul'da birçok noktaya bomba atmıştı.

Komutanlar Diyarbakır'dan Van'a geçti

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve yanındaki kuvvet komutanları, Diyarbakır'dan Van'a geçti.

Van Jandarma Asayiş Kolordu komutanlığı'nı ziyaret eden Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, 2’nci Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Metin Temel daha sonra da kent merkezinde bulunan Valilik binasına geçti. Orgeneral Akar ve beraberindeki kuvvet komutanlarını Vali İbrahim Taşyapan kapıda karşıladı. Vali Taşyapan'la makamında bir süre basına kapalı görüşün Genelkurmay Başkanı Akar ve kuvvet komutanlarının bölgedeki askeri birlikleri ziyaret edecekleri belirtildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler