YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kömür zehirlenmeleri başladı
Havaların soğumasıyla birlikte Türkiye'nın kış aylarındaki kabusu kömür zehirlenmeleri de başladı
Kömür zehirlenmeleri başladı
04 Kasım 2009 / 21:13 Güncelleme: 04 Kasım 2009 / 21:13

Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde kömür sobasından sızan gazdan zehirlenen bir kişi hayatını kaybetti. Aynı odada uyuyan Adem - Gülden Karataş çiftçi iş arkadaşlarının şüphelenip evlerine gelmesi sonucu son dakikada ölümden kurtuldu. 
 

Çayırova Mahallesi 5211 sokakta 44 numaralı apartmanın 3'üncü dairesinde oturan 65 yaşındaki Çiçek Karataş, dün akşam benzin istasyonunda çalışan oğlu Adem Karataş ve konfeksiyonda çalışan gelini Gülden Karataş ile kömür sobasının kurulu olduğu odada uyudu. Yemek yedikten sonra uykuya dalan Karataş ailesi gecenin ilerleyen saatlerinde kömür sobasından sızan karbon monoksit gazından zehirlendi. Adem Karataş'ın işe gitmemesi üzerine mesai arkadaşları kendisine telefon ile ulaşmaya çalıştı. Arkadaşları, telefonların cevap vermemesi üzerine petrol istasyonunun yakınında bulunan konfeksiyonda çalışan eşine ulaşmaya çalıştı. Eşi Gülten Karataş'ın da işe gitmediğinin ortaya çıkması üzerine arkadaşları Adem Karataş'ın evine gitti. Kapı ve telefonun çalmasına rağmen cevap veren olmayınca evin kapısı çilingir ile açıldı. Çiçek Karataş ile oğlu ve gelininin kömürden zehirlendiği görüldü. Kapıyı doğru yerde sürünürken bulunan Gülten Karataş ile eşi Adem Karateş hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınırken, anne Çiçek Karataş'ın olay yerinde hayatını kaybettiği tespit edildi. 
 

Polisin evde yaptığı incelemelerinin ardından Çiçek Karataş'ın cenazesi Gebze Belediyesi morguna kaldırıldı. İş arkadaşları sayesinde son anda ölümden kurtulan Adem - Gülten Karataş çiftinin hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler