YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Komşularına sığınan çift için ev yaptıracaklar
Komşularına sığınan çift için ev yaptıracaklar
13 Aralık 2015 09:56
Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde, evleri yanan ve komşularına sığınan Ünzile (61) ile Kazım Akbulut (73) çiftine yeni bir konut inşa edilmesi amacıyla yardım kampanyası başlatıldı.

Kazım Akbulut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Evciler köyünde eşiyle yaşadıkları iki katlı kerpiç evin, 9 Aralık'ta çıkan yangında kullanılamaz hale geldiğini söyledi.

O gün eşinin ilçe pazarına alışverişe, kendisinin ise keçisini otlatmak için araziye çıktığını, döndüklerinde adeta kül olmuş evleriyle karşılaştıklarını belirten Akbulut, geçimlerini üç ayda bir devletten aldıkları 600 lira yaşlılık maaşıyla karşıladıklarını anlattı.

Ünzile Akbulut ise komşularının evine sığındıklarını dile getirerek, "Daha sonra ne yaparız, nerede barınırız, evimizi tekrar nasıl tamir ederiz, bu kışı nerede nasıl geçiririz bilemiyorum" dedi.

Evciler köyünün muhtarı Süleyman Balcı da Akbulut ailesinin ekonomik durumunun son derece kötü olduğunu vurguladı.

Çiftin barınmasına yardımcı olabilmek için kalıcı bir yer teminine çalıştıklarını aktaran Balcı, "Kaymakamlık aracılığıyla aileye fondan yardım sağlamaya çalışıyoruz. Her şeyleri yanmış. Giyecek bir şeyler aldık. Şimdilik komşularında kalıyorlar. Hayırseverlerin yardım edebileceği düşüncesiyle bir bankada açtırdığımız hesapta birikecek parayla onlara ev yapmaya çalışacağız" diye konuştu.

Evciler'de, 9 Aralık'ta Ünzile ve Kazım Akbulut çiftinin iki katlı evinin bacasından sıçrayan kıvılcımlar, çatı bölümününde yangına neden olmuştu. Alevlerin kısa sürede büyümesi sonucu ev tamamen yanmıştı. Yangına ilk müdahale köy muhtarlığına ait araçla yapılmış ve alevler, Bayramiç Belediyesine bağlı itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürülmüştü.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler