YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Komşuları katili anlattı
İzmir'de 3 günde ardı ardına işlenen 3 cinayetin zanlısını, ikamet ettiği mahalle sakinleri anlattı.
Komşuları katili anlattı
28 Nisan 2010 / 18:35 Güncelleme: 28 Nisan 2010 / 18:35

Katil zanlısının yakalandıktan sonra Balçova'daki mahallerinde oturduğunu duyan komşuları önce büyük şok yaşadıklarını, ardından ise vatandaş olarak rahatladıklarını ifade ettiler. Bazı mahalle sakinleri ise ikinci gün işelen cinayetten yalnızca birkaç saat önce zanlıyı gördüklerini iddia ettiler. 
 

İzmir'in Balçova ilçesinde 2 genç kadını, Konak'ta ise 1 transseksüeli başından tek kurşunla öldürdüğü ileri sürülen  H.A.'nın Bodrum'da yakalanmasının ardından katil zanlısını tanıyanlar zanlı hakkında konuştu. Zanlı H.A.'nın Balçova Korutürk Mahallesi'nde işlenen iki cinayetin olay mahaline 100 metre uzaklıkta bulunan Meşe Sokak Arslan Apartmanı'nda ikamet ettiği öğrenildi. H.A.'nın kendi apartmanlarında ve sokaklarında oturduğunu duyan mahalle sakinleri ise büyük şok yaşadı.

Katil zanlısını anlatan mahalle sakinleri, "Kendi hallerinde sessiz ve sedasız bir aileydi. Anneleri Türkçe bilmediği için fazla konuşmuyorduk. Ailenin erkek çocukları ise oldukça saygılıydılar. Katilin H.A. olduğunu duyduğumuzda büyük şok yaşadık. Cinayet işleyebilecek bir tipi ya da hali tavrı yoktu. Kafasını kaldırmadan evine girer ve çıkardı" dediler. 
 

ÜNİVERSİTELİ AYŞE SELİN'İ ÖLDÜRMEDEN 3 SAAT ÖNCE EVİNİN ÖNÜNDEYDİ İDDİASI
 

Katil zanlısı H.A.'nın ikamet ettiği Meşe Sokak'taki komşularından Nuran Coşar, "En son pazar akşamı saat 20.00 sıralarında kendisini gördüm. Ben balkonda karşı komşum ile konuşuyordum. H.A. da apartmanlarının kapı önünde cep telefonu ile konuşuyordu. Yeni traş olmuştu. Elinde ise valize benzer bir çanta vardı. Telefon görüşmesi bittikten sonra elindeki çanta ile evin önünden uzaklaştı" ifadelerini kullandı.
 

Mahalle sakinlerinden Sibel Harput ise, "23 Nisan günü mahallede bir bayan komşum arabası içinde eşini beklerken yanına yaklaşmış ve 'Sizinle bir şey konuşabilir miyim' diye soru sormuş. Ancak komşumun eşi yanına geldiğinde ise uzaklaşmış. Bayan arkadaşım H.A.'nın bu durumundan ötürü pek şüphelenmediğini ancak tedirgin ve telaşlı bir halinin olduğunu söyledi" diye konuştu. 
 

"GÜVENLİK KAMERASI ŞART" 
 

Balçova Korutürk Mahallesi Muhtarı Ekrem Esenlik ise 22 yıldır mahallenin muhtarlığını yaptığını ifade ederek, "H.A. ailesi ile birlikte 2000 yılından beri bizim mahallemizde kendi evlerinde ikamet ediyorlar. Babasının şoförlük yaptığını biliyorum. Kendisinin ise bir lokantada garsonluk yaptığını biliyorum. Güvenlik kamerası sadece caddelere değil, sokaklarımıza da konulsun istiyoruz. Teselli yanımız ise sadece yakalanmasıdır" şeklinde konuştu.
  
Katil zanlısı H.A.'nın; Mardin Nusaybin nüfusuna kayıtlı olduğu, annesinin ev hanımı olduğu, 54 yaşındaki babası S.A.'nın şoförlük yaptığı, kardeşlerinden 25 yaşındaki T.A. ile 19 yaşındaki A.A.'nın serbest meslekle uğraştığı ve en küçük kardeşlerinin ise A.A. olduğu öğrenildi. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler