YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KOM göz açtırmıyor
KOM göz açtırmıyor
11 Haziran 2010 16:08
Uyuşturucu tacirlerine darbe: Van'da 165 kilo eroin ele geçirildi

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı koordinesinde 4 ilin KOM şube müdürlükleri tarafından düzenlenen Van'daki operasyonda 165 kilo 63 gram eroin ele geçirildi. Olayla ilgili 11 kişi gözaltına alındı.
 

Van KOM Şube Müdürlüğü ekipleri, KOM Daire Başkanlığı koordinesinde İstanbul, Gaziantep ve Erzincan KOM Şube Müdürlüğü ekipleri Van'da ortaklaşa bir operasyon yaptı. İran ve Van üzerinden İstanbul'a, buradan da Avrupa ülkelerine uyuşturucu sevkiyatı yapılacağı bilgisine ulaşıldı.
 

Bu bilgiler doğrultusunda harekete geçen ekipler, önceki gün uyuşturucuyu götürecek Ş.Y. yönetimindeki kamyonu Edremit ilçesi çıkışında durdurdu.
 

Narkotik köpeğinin tepki göstermesi üzerine ekipler yakıt deposunun özel yapılmış kapaklarını açarak içindeki 165 kilo 63 gram eroini çıkardı. Olayla bağlantılı başka bir çalışma sonucu Ş.Y. ile birlikte M.A., A.A., H.A., D.Ş., İ.S., S.K., İ.S. Van'da; Y.Y., T.K. İstanbul'da ve S.K. ise Gaziantep'te yakalanarak Van'a gönderildi. Zanlılar, Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgularının ardından sabah saatlerinde adli makamlara sevk edildi.
 

Operasyonla ilgili Van KOM'da açıklama yapan Van Emniyet Müdürü Şükrü Rafet Mert, bugüne kadar Van'da ilk defa en yüksek miktarda eroin ele geçirdiklerini söyledi.
CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler