YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kocasını kalbinden bıçakladı
Kocasını kalbinden bıçakladı
10 Mayıs 2010 18:38
Başhekim, kıskanç eşi tarafından öldürüldü

Ümraniye Sağlık Ocağı'nın Başhekimi Gürcan Ünlüsoy, kıskançlık krizine giren 25 yıllık eşi tarafından kalbinden bıçaklanarak öldürüldü. Kadıköy'deki evlerinde eşi tarafından kalbinden bıçaklanarak öldürülen Gürcan Ünlüsoy'un ölmeden hemen önceki görüntüleri güvenlik kamerasına takıldı. Kamera kayıtlarına göre 23:03 sıralarında tatilden dönen çiftin arabalarıyla eve geldikleri görülüyor.
 

Kıbrıs tatilinden dönen çift henüz bavullarını yerleştirmeden gece yarısı çalan telefon nedeniyle tartıştı. Kıskançlık krizine giren S. Ünlüsoy (58), eşi Gürcan Ünlüsoy'u (51) kalbine sapladığı tek bıçak darbesiyle öldürdü. Cinayet Kadıköy Fenerbahçe Erguvan Sokak 17/ 6 numarada gece 00.00 sıralarında meydana geldi. 25 yıllık evli çift Cuma günü bir konferans için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne gitti. Doktor Gürcan Ünlüsoy ile eşi S. Ünlüsoy Pazar gecesi İstanbul'a döndü.
 

Ümraniye Merkez Sağlık Ocağı'nda Başhekim olarak görev yapan Gürcan Ünlüsoy'un eve girdikten bir süre sonra telefonu çaldı. Çift arasında çalan telefon kıskançlık tartışmasına neden oldu. Seyahatten döneli dakikalar geçmeden çift arasında yaşanan tartışma kavgaya dönüştü. İddiaya göre S. Ünlüsoy kendisine yastıkla vuran eşine mutfaktan aldığı bıçakla vurdu. Gürcan Ünlüsoy yere yığılırken şoka giren öfkeli kadın evin penceresinden çıkıp yardım istedi. Komşuların ihbarı ile gelen sağlık ekipleri Gürcan Ünlüsoy'un öldüğünü tespit etti. Olaydan sonra gözaltına alınan S. Ünlüsoy,  polis merkezindeki sorgusunun ardından Kadıköy Adliyesi'ne sevk edildi.
 

S. Ünlüsoy'un ilk evliliğinden olan kızı Betül İ. savcıya verdiği ifadesinde annesinin Gürcan Ünlüsoy ile sık sık tartıştıklarını anlatarak şunları söyledi: "Gürcan bey ile annem 1985 yılından buyana birlikteler. Sık sık tartışırlar ve bu nedenle zaman zaman polisi aradıklarına şahit oldum. Dün anneler günü nedeniyle annemi aradım ancak gündüz ulaşamadım. Gece annem beni aradı. Sesi kötü geliyordu. Ne olduğunu sorunca 'bildiğin şeyler' diyerek tartıştıklarını ima etti." dedi.
 

Doktor Gürcan Ünlüsoy ile S. Ünlüsoy'un yurtdışında eğitim gören ortak bir çocukları bulunduğu, S. Ünlüsoy'un ise ilk evliliğinden biri kız, iki çocuğunun olduğu kaydedildi. CHA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler