YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kocaeli'de paralel yapı operasyonu
Kocaeli'de paralel yapı operasyonu
16 Eylül 2015 07:02
"Paralel Devlet Yapılanması"na yönelik soruşturma kapsamında, bir özel okul ile iki dershanede arama başlatıldı.

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Körfez ve Gölcük ilçesinde "Paralel Devlet Yapılanması"na finansman sağlandığı iddia edilen bir özel okul ve iki dershaneye eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Polis ekipleri, adreslerde bulunan doküman ve bilgisayarlara inceleme yapmak üzere el koydu.

Operasyon kapsamında gözaltı kararının bulunmadığı öğrenildi.

MARDİN

Mardin'de "Paralel Devlet Yapılanması"na finansman sağlandığı, Vergi Kanunu'na muhalefet edildiği iddiasıyla bazı özel okul ile dershanelerde arama yapıldı.

Yürütülen soruşturma kapsamında Mardin Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Mali Şubesi ekipleri, kent merkezi ve bazı ilçelerde dershane ve okullarda arama başlattı. Arama yapılan binaların çevresinde güvenlik önlemi alırken, KOM ekipleri ile defterdarlık görevlileri dershane ve özel okullardaki bilgisayar kayıtları ile evrakları inceledi.

İncelemeye polisin yanı sıra Çevre ve Şehircilik, Milli Eğitim, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Halk Sağlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu müdürlüklerine bağlı ekipler de katıldı.

Arama yapılan dershane ve özel okullardan, "Paralel Devlet Yapılanması"na finansman sağlandığı, ayrıca Vergi Kanunu'na muhalefet edildiği iddia edildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler