YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kobanililere ilk yardıma koşanı ateşe verdiler!
Türkiye'yi Kobani bahanesiyle ateşe veren terör yandaşları Van merkezde Kızılay'ın kan toplama araçlarını yaktı.
Kobanililere ilk yardıma koşanı ateşe verdiler!
08 Ekim 2014 / 09:11 Güncelleme: 08 Ekim 2014 / 09:13

Kızılay, 19 Eylül'de sınırlarının açılması ile Kobani'den kaçarak Türkiye'ye sığınanları karşılamıştı.

Van'da Cumhuriyet Caddesi'nde başlayan olaylar kentin en işlek caddelerinde de devam etti. Kepenklerin kapalı olduğu kentte polis gaz bombası ve basınçlı su ile göstericileri dağıtmaya çalışıyor.

Olayların en yoğun olduğu bölge Fevzi Çakmak ve Maraş Caddeleri oldu. Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde bulunan Kızılay Kan Merkezi'nin önünde bulunan 2 kan toplama aracı ve 1 otomobil, Maraş Caddesi'nde 1 minibüs ve 1 otomobil göstericiler tarafından ateşe verildi. Alev alev yanan araçlar toplumsal müdahale aracı olan TOMA yardımıyla söndürülürken, araçlarda büyük hasar meydana geldi.

Teröristler zafer Tweet'i attı

Kızılay'a ait kan toplama araçlarını ateşe veren teröristler, vandallıklarını zafer olarak Twitter'dan paylaştı. Kurd24 isimli hesaptan araçların yanarken çekilmiş fotoğrafı "Van merkezde Kızılay'a ait üç araç imha edildi" ifadeleri ile paylaşıldı.

İlk Kızılay koşmuştu

Terör örgütü IŞİD'in Kobani'yi abluka altına almasıyla Türkiye sınırlarını Suriyelilere açmıştı. Aç susuz ve perişan bir halde sınırdan topraklarımıza giren sığınmacıları Kızılay görevlileri karşılamıştı. Kobani'den Türkiye'ye sığınanlara 19 Eylül tarihinden beri kalacak yer ve sıcak yemek imkanları sağlayan Kızılay yaklaşık 200 kişilik ekip ile bölgede yardımlarını sürdürüyor.

 

vatan haini
 // hasan
Vatan hainleri. Mutlu mu oldun. Yarın kana ihtiyaç olduğunda kime gidecen. ...
08 Ekim 2014 Çarşamba 10:14
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler