YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kobani'den kaçan ailelere kaymakamlık sahip çıktı
Kobani'den kaçan ailelere kaymakamlık sahip çıktı
15 Kasım 2014 15:47
IŞİD'ın Kobani'deki saldırılarından kaçarak Bingöl'ün Karlıova ilçesine sığınan 3 ailenin Kaymakamlık tarafından yerleştirildikleri evlerde her türlü ihtiyaçları karşılandı.

Terör örgütü IŞİD'ın Kobani'deki saldırılarından kaçarak Bingöl'ün Karlıova ilçesine gelen 3 aile Kaymakamlık tarafından evlere yerleştirildi.

Kaymakam Levent Yetgin'in talimatıyla çatışmalardan kaçarak ilçeye gelen aileler için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca ev bulundu. Vakıf tarafından ailelere ayrıca yakacak, ev eşyası ve gıda yardımı da yapıldı. Kaymakam Yetgin, yaptığı açıklamada, ülkelerini terketmek zorunda kalarak ilçeye gelen ailelere sahip çıkılması konusunda talimat verdiğini söyledi.

"Devletimiz, her zaman Kobanili kardeşlerimize de yardım etmiştir"

Öncelikle bu ailelere ev bulunması için çalışma başlattıklarını ifade eden Yetgin, eve yerleştirilen ailelerin ihtiyaçları olan eşyaların da temin edildiğini belirtti.

"Terör örgütü IŞİD'ın saldırılarından kaçarak ülkemize yerleşen binlerce insana yardım eden devletimiz, her zaman Kobanili kardeşlerimize de yardım etmiştir" diyen Yetgin, ailelere yardımlarının süreceğini dile getirdi. Cihan Mıhemet de çatışmalardan kaçarak Türkiye'ye sığındıklarını ifade ederek, yerleştikleri Karlıova ilçesinde kendileri ile yakından ilgilenildiğini söyledi. "Bize yardım eli uzatan devletten Allah razı olsun" ifadesini kullanan Mıhemet, savaş sona erdikten sonra ülkelerine dönmek istediğini sözlerine ekledi.
 

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler