YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kobani göstericileri gözaltına alınıyor!
Kobani göstericileri gözaltına alınıyor!
23 Ekim 2014 22:45
İstanbul'da terör örgütü IŞİD'i protesto bahanesiyle yapılan izinsiz gösterilere katıldıkları iddia edilen 16 kişi yakalandı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, IŞİD'i protesto bahanesiyle izinsiz gösterilere katıldıkları belirlenen terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyelerinin yakalanmasına yönelik operasyon düzenledi.

Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekiplerinin de katıldığı ve polis helikopteri desteğiyle gerçekleştirilen operasyonda Gaziosmanpaşa, Sultanbeyli, Bağcılar, Esenler ve Esenyurt'ta tespit edilen adreslere baskınlar düzenlendi. Operasyonda YDG-H üyelerinin de aralarında yer aldığı 16 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin adreslerinde ruhsatsız 3 tabanca, çok sayıda mermi, molotofkokteylleri ele geçirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan yerleşkesindeki Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde gözaltında tutulan şüphelilerin yarın adliyeye sevk edilecekleri bildirildi.

- Olayın geçmişi

İstanbul'un çeşitli ilçelerinde terör örgütü IŞİD'i protesto bahanesiyle yapılan izinsiz gösterilerde 11'i polis 150 kişi yaralanmış, gösterilere katıldıkları iddiasıyla bugüne kadar 102'si küçük yaşta 348 kişi yakalanmıştı.

Operasyonlarda 111 molotofkokteyli, 19 havai fişek rampası, 2 ruhsatsız tabanca, tabancalara ait şarjör ve fişekler, 3 pompalı tüfek, 9 maske, 11 eldiven, 10 litre benzin, 3 el yapımı parça tesirli patlayıcı, gaz maskeleri, patlayıcı olarak kullanılacağı değerlendirilen küçük tüpler, kesici aletler ve sopalar ele geçirilmişti.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler