YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kızlar dereye mi düştü
Cesetleri bulunan 2 kuzenin evlerine kestirmeden gitmek isterken dereye düştükleri tahmin ediliyor
Kızlar dereye mi düştü
27 Ocak 2010 / 17:12 Güncelleme: 27 Ocak 2010 / 17:12

Bingöl'de geçtiğimiz Cuma günü kitap almak üzere evden çıkan ve bir daha haber alınamayan iki kuzenin cesedi bulunurken, bugün Çapakçur Deresi'nde bulunan Zeynep Varış'ın cansız bedeni Malatya Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.  
 

Şehir merkezinden Düzağaç bölgesi Saray Mahallesi'nde bulunan evlerine yaya olarak geldikleri düşünülen Zeynep Varış ve Asliye Ayaz'ın Çapakçur Deresi'nden karşıya geçmeye çalışırken suya düştükleri belirtildi. Cuma günü akşam saatlerinde şehir çöplüğündeki hurdaları toplayan Haşim Akarbulut isimli hurdacının iki kuzeni gördüğünü aileye söylemesinin ardından bölgede arama çalışmaları arttırıldı. Yapılan aramalarda Asliye Ayaz'ın cansız bedeni Çapakçur Deresi'nin aktığı Gayt Çayı İçmeler mevkiinde bulunurken, Zeynep Varış ise bugün sabah saatlerinde suya kapıldıktan muhtemelen 1 kilometre aşağıda bulundu.  
 

Olay yerinde yapılan incelemelerin ardından Zeynep Varış'ın cansız bedeni Bingöl Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak yapılan otopsinin ardından Malatya Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Otopside Zeynep Varış'ın vücudunda her hangi bir darp izine rastlanılmadığı belirtildi.  
 

Dün Bingöl-Genç karayolu 10. kilometresi Gayt Çayı İçmeler mevkiinde ölü olarak bulunan Asliye Ayaz'ın cenazesi toprağa verildikten sonra Saray Mahallesi Saray Camii'nde taziye kuruldu. Evladının ölümünden dolayı perişan bir hale gelen acılı baba Hakkı Ayaz, ayakta durmakta zorlandı. Kızı ve yeğeninin kaybolmasının ardından akıllarında farklı şüpheler olduğunu belirten baba Hakkı Ayaz, ancak çocuklar bulunduktan sonra bu şüphelerin kalmadığını söyledi. İşsiz ve 8 çocuk babası olan Hakkı Ayaz, "Her yerde çocuklarımızı aradık. Kızlarımızın cenazeleri bulunmadan önce aklımızda değişik şüpheler vardı ancak şuan öyle bir şey kalmadı. Aileleri çocuklarına sahip çıkması için uyarıyorum. Çocukları okula gidip gelirken, çarşıya giderken dikkat etsinler" dedi.  
 

Öte yandan Zeynep ve Asliye isimli kuzenlerin kitap almak üzere evlerinden 5 lira alarak çıktıkları belirtildi. Annesinden para alan Zeynep'in dönüşte yaya olarak dönebileceklerini söylediği bildirildi. Yaya olarak şehir merkezinden Çapakçur Köprüsü'ne kadar yürüdükleri tahmin edilen kuzenlerin, kestirme olması amacıyla dere boyunca ilerledikleri ve evlerinin arkasında bulunan dere suyundan karşıya geçmek isterken suya kapıldıkları düşünülüyor. Uzmanlar Zeynep Varış'ın düştüğü yerden yaklaşık 1 kilometre, Asliye Ayaz'ın ise 10 kilometre sürüklenmesini vücut ağırlığına bağladı. Daha küçük olan Asliye Ayaz'ın dere suyu tarafından sürüklenerek Gayt Çayı'na, oradan da bir süre sürüklendikten sonra su kenarına çıkmış olabileceği üzerinde duruluyor. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler