YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kızını öldüren anneye 20 yıl hapis
Kızını öldüren anneye 20 yıl hapis
28 Aralık 2009 20:15
Fare zehiri içmeye zorladığı kızını yastıkla boğduğu iddiasıyla yargılanan kadın, 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Adana'da bir erkekle ilişkiye girdiği gerekçesiyle fare zehiri içmeye zorladığı kızını yastıkla boğduğu iddiasıyla yargılanan kadın 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, 3 Şubatta Denizli Mahallesi'ndeki evlerinde boynuna tişört bağlanarak intihar ettiği izlenimi verilmiş cesedi bulunan Melek Demir'i (18) öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan sanık İrep Demir (42) ve eşi müşteki Necdet Demir (44) hazır bulundu.

Sanık İrep Demir, kızının cinayet öncesinde kocasıyla birlikte olduğunu öne süren Ebru Demir tarafından, kız kardeşi Eda Kapar ve yakını Hamdullah Son'un yardımıyla alıkonularak saçının kesildiğini, çıplak fotoğraflarının çekildiğini öne sürdü.

Kızının yaşadığı bu olayları kendisine Ebru Demir'in anlattığını belirten sanık İrep Demir, ''Ebru Demir, kız kardeşi ve bir yakınının yardımıyla kızımı alıkoymuş. İş yerine gittiğimde bana kocasıyla sürekli mesajlaştığı için kızımı alıkoyduğunu söyledi. 3 kez gitmeme rağmen kızımı bırakmamıştı. Akşam saatlerinde tekrar gittiğimde bana sabah erken saatte gelmesi koşuluyla bırakacağını aksi halde bizi rezil edeceğini söyledi'' dedi.

İrep Demir, daha sonra kızıyla eve gittiğini belirterek, şöyle konuştu:

''Eve gittiğimizde kocamın olanlardan haberi yoktu. Kocam yattıktan sonra kendisiyle konuştum. Kızımı ölmesi için fare zehiri içmeye zorladığım iddiası doğru değil. Zehiri kendisi içmiş ve sonra kustu. Kusunca fare zehiri içtiğini kendisi söyledi. Evimizde fare olduğu için sürekli zehir bulunurdu. Babası sabah işe gittikten sonra kendisiyle tekrar konuşmak istedim. Bu sırada aramızda tartışma çıktı ve bana bağırarak gideceğini, bizden bıktığını söyledi, eliyle beni itti. Daha sonra kendimi kaybetmişim, ne yaptığımı hatırlamıyorum. Buraya gelmek bile utanç verici. Pişmanım.''

Necdet Demir de kızıyla ilgili gelişmeleri olaydan sonra öğrendiğini ifade etti.

Kızının olayın olduğu akşam durgun olduğunu belirten Necdet Demir, şunları söyledi:

''Kendisine bir şeyi olup olmadığını sordum. Herhangi bir şey olmadığını söyledi. Yemek yerken de devamlı sol tarafımda otururken o gün sağımda oturdu. Yüzünde tırnak izleri olduğu için sağ tarafıma oturduğunu sanıyorum. Yemek yedikten bir süre sonra yattım ve sabah gittim. Olayı daha sonra bildirdiler. Eşim karıncayı bile incitmez. İşsiz olduğum dönemlerde çocuklarımızın okul harçlığını çıkarmak için plastik şişe toplar satardı. Kendisinden şikayetçi değilim.''

Mahkeme heyeti, İrep Demir'in haksız tahrik maddesinden yararlandırılarak ve duruşmalardaki iyi halini göz önünde bulundurularak 20 yıl hapis cezasına mahkum edilmesine karar verdi.

Sanık İrep Demir hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası, öldürülen Ebru Demir'in çıplak fotoğraflarını çekip saçını kesen, ilişki itirafını kameraya kaydeden kadın ile diğer 2 zanlı hakkında, 5. Asliye Ceza Mahkemesinde 15'er yıl hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler