YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kızını kurtarmak için ölüyordu
Kızını kurtarmak için ölüyordu
26 Haziran 2010 17:24
Serinlemek için denize giren çocuklarından biri akıntıya kapılan fedakar anne minik kızını kurtarmak isterken yaralandı. Anne-kızın imdadına çevreden vatandaşlar yetişti.

Mersin'in Erdemli İlçesinde anneleri ile denize giren çocuklardan biri akıntıya kapıldı. Akıntıya kapılan çocuğunu kurtarmak isteyen anne ise kayalıklardan denize atlayınca yaralandı. 
 

Fatma Topçu, çocukları ile serinlemek için Alata Deresi'nin denize kavuştuğu plajda denize girdiler. Şiddetli rüzgar ve aşırı dalga sebebiyle çocuklardan Betül Topçu (7) akıntıya kapıldı. Çocuğunun boğulmak üzere olduğunu fark eden anne, kayalıktan denize atladı. Bu sırada kadın kayalara çarparak yaralandı. Durumu fark eden vatandaşlar denizdeki çocuğu gözden kaybolmadan çıkardılar, bazı vatandaşlar ise anneyi kurtarmayı başardı.  
 

Olay yerine 2 ambulansla gelen 112 acil servisi küçük kız ve anneye ilk müdahale yaptılar. Anne ve küçük kız önce Erdemli Devlet Hastanesi'ne orodan da Mersin'de Devlet kaldırılarak tedavi altına alındı. Anne-kızın durumun ciddi olduğu bildirildi.  
 

Yaşadıkları karşısında gözyaşlarını tutamayan çocuklardan Sıdıka Topçu (11), "Kıyıda yüzüyorduk. Bir anda kardeşim akıntıya kapıldı. Annemde onu kurtarmak için kayalıktan  denize atladı" dedi.  
 

Olayla ilgili inceleme sürüyor. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler