YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kızını çaresizlikle izledi
Adana'da, uyuşturucu bağımlısı bir genç kız, tedavi için getirildiği hastanede uyuşturucu krizine girdi. Tedaviyi kabul etmeyen kızını çaresizlikle izleyen annesi, gözyaşlarına boğuldu.
Kızını çaresizlikle izledi
11 Ocak 2010 / 16:40 Güncelleme: 11 Ocak 2010 / 16:44

Uyuşturucunun bir genç kızı ne hale soktuğunu gösteren olay, 55 yaşındaki Zine Yıldırım'ın, kızı Fatma Yıldırım'ı (19) uyuşturucudan kurtarmak için, eroin alırken polise ihbar etmesiyle başladı. Annenin ihbarı üzerine eve gelen polis, Fatma Yıldırım'ı Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'ne getirdi. Genç kız, doktorlara tedavi olmak istemediğini söyledi. Tedaviyi kabul etmeyen genç kız, Acil Servis'ten dışarı çıktı. Uyuşturucu krizine girince ayakta durmakta güçlük çeken genç kız, hastanenin giriş kapısına kadar güçlükle yürüyerek geldi. Annesini karşısında görünce, "Beni niye polise ihbar ettin. Eline ne geçti. Seni öldüreceğim" diyerek elindeki cep telefonunu yere fırlattı.


Zine Yıldırım, 5 kız çocuğu olduğunu 4'ünün evlenerek yuva kurduğunu ancak en küçük kızı olan Fatma'nın arkadaşları tarafından eroine alıştırıldığını bir türlü bu illetten kurtaramadığını söyledi. Tedavi olması için hastaneye getirmeye çalıştığını ancak tedaviyi kabul etmediğini belirten anne Yıldırım, "Kızımı ben hastaneye getiremediğim için onu ihbar ettim. Polis hastaneye getirdi. Ancak o tedavi olmak istemiyor. Ben onun uyuşturucudan kurtulmasını istiyorum. Hastaneye gelirken, ambulansta her şeyi kırdı. Burada telefonunu kırdı. Uyuşturucudan dolayı kriz geçiriyor" diyerek gözyaşlarına boğuldu.
 

Tedaviyi kabul etmediğini, yaşı da büyük olduğu için elinden bir şey gelmediğini babasının da aylardır eve uğramadığın anlatan Yıldırım, "Baba alkolik eve uğramıyor. Ben tek başıma kızımın uyuşturucudan kurtulması için mücadele ediyorum. Ama kızım tedaviyi kabul etmiyor. Savcılık izin verse aslında kızım tedaviyi kabul etmese bile tedavi olmak zorundaymış. Ben kımızı kurtarmak istiyorum. Ne olur kızımı kurtarın. Onun gözümün önünde yok olmasına yüreğim dayanmıyor" diyerek gözyaşı döktü. İHA

GENÇ KIZ KRİZ GEÇİRDİ, ANNESİ GÖZYAŞI DÖKTÜ

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler