YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kızını bulana 10 bin lira ödül
Kızını bulana 10 bin lira ödül
08 Kasım 2010 21:29
İzmir'de 16 gün önce kaybolan 17 yaşındaki kızdan haber alınamyor. Genç kızın babası, kızını bulana 10 bin lira ödül vereceğini açıkladı.

İzmir'in Çeşme ilçesine bağlı Alaçatı beldesinde 16 gün önce dershaneye gitmek için evden çıkan 17 yaşındaki Dilara Mercik'ten haber alınamıyor. Genç kızın babası, kızının bulana 10 bin lira ödül vereceğini açıkladı.

Çeşme'nin Alaçatı beldesinde 16 gün önce dershaneye gitmek için evden çıkan Dilara Mercik, geri dönmedi. Ailesinin güvenlik güçlerine haber vermesinin ardından her yerde aranan genç kızın izine rastlanamadı.

Alaçatı'da sağlık memuru olarak görev yapan İhsan Mercik 16 gün önce dershaneye gitmek için evden ayrılan kızından bir daha haber alamadıklarını bildirdi.

Kızının bulunması için güvenlik güçlerine haber verdiklerini ve kendilerinin de tüm arkadaşlarını aradıklarını belirten İhsan Mercik, şunları söyledi:

''Kızım 16 gün önce dershaneye gitmek için evden çıktı. Dersleri saat 13.00'te başlıyor. Dershane görevlileri, kızımın dershaneye geldiğini, saat 14.30 sıralarında ayrıldığını söylediler. Dershaneden bir arkadaşı, Dilara'nın sınıfa ağlayarak geldiğini ve küpelerinin parçalanmış bir durumda olduğunu söyledi. Öğretmeni de ağladığını gördüğü Dilara'yı elini yüzünü yıkaması için tuvalete göndermiş. Kızım sınıftan çıktıktan sonra geri dönmemiş. Dilara'nın dershane önünde T.A. adlı bir arkadaşı ile tartıştığını, daha sonra da bir araca zorla bindirilip götürüldüğünü öğrendik. Kızımın götürüldüğü araç Alaçatı Garajı'nda terk edilmiş olarak bulundu. Ama kızımdan haber yok. T.A. adlı arkadaşı birkaç defa daha kızımı tehdit etmişti. Bunun üzerine T.A. ile konuşup uyarmıştım.''

Kızının hayatından endişe ettiğini ifade eden Mercik, ''T.A. daha önce kızıma tacizde bulunmuştu. Geçen yıl kızımın okuduğu Yahya Kerim Onart Anadolu Meslek ve Meslek Lisesine gelip olay çıkarmış. 'Dilara'yı alıp gideceğim' diye tehditlerde bulunmuş. Biz bunları, kızım kaçırıldıktan sonra öğrendik. Okul yönetimi bunları bize anlatmadı'' dedi.


-KIZIMI BULANA 10 BİN TL ÖDÜL VERECEĞİM-


Kalp hastası olan eşinin ameliyat olması gerektiğini kaydeden İhsan Mercik, ''Kızım kaybolduğu için eşim ameliyata girmedi. Eşimi kaybedeceğim diye çok korkuyorum. Hastaneden alınan raporlara göre kendisinin bir an önce ameliyat olması gerekiyor. Eşimi her an kaybedebilirim. Kızım bu ayın 17'sinde 18 yaşına girecek. 18 yaşına girmeden kızımı bulana veya yerini bildirene 10 bin TL ödül vereceğim. Param yok ama arabamı satıp ödül parası yapacağım'' diye konuştu.

Dilara Mercik'in annesi Nuran Mercik ise T.A'nın kızını sürekli rahatsız ettiğini belirterek, ''T.A. yüzünden ailemiz darmadağın oldu. Dilara tek çocuğumuz. Buradan güvenlik güçlerine yalvarıyorum, Dilara'mı bulsunlar. Biz vatana millete hayırlı bir evlat yetiştirmek için uğraşıyoruz ama sokaktan gelen birisi kızımı kaçırıyor. Dilara'nın arkadaşları, T.A'nın kızımı hem tehdit ettiğini, hem de dövdüğünü söylediler. Okuldan geldiği zaman vücudunda bazı yaralar görüyordum, ama kızım bana bir şey söylemiyordu. Meğer kızım T.A'dan dayak yiyormuş. Bizim bütün bunlardan kaybolduktan sonra haberimiz oldu'' dedi. AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler