YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kızılırmak genç kadını vermiyor
Kızılırmak genç kadını vermiyor
14 Nisan 2010 20:04
Kırıkkale'de nehre düşen kadını bulmak için 37 dalgıç aralıksız çalışıyor

Kırıkkale'nin Bahşılı ilçesinde hafta sonu ailesiyle piknik yaparken Kızılırmak'a düşen genç kadını arama çalışmaları sürüyor. Olay yerinden ayrılmayan genç kadının yakınları "Allah razı olsun, devletimiz burada, uğraşıyorlar" dedi. 
 

Genç kadını arama çalışmalarında 4. güne girilirken, çalışmalara bugün Jandarma Özel Arama Kurtarma Su Altı Timi'nden 25 kişilik dalgıç ekibi de katıldı. Jandarma timleri ile genç kadını bulmak için çalışma yürüten arama ekibindeki görevli sayısı 37'ye yükseldi.  
 

Geçtiğimiz Pazar günü Kızılırmak Nehri'ne düşen Döndü Çetin(35) için arama çalışmaları 4'cü günde de sürüyor. Arama çalışmaları, Ankara'dan gelen Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı 5 kişilik Sualtı Arama Grup Amirliği (SGA) ekibi, 25 kişilik Jandarma Özel Arama Kurtarma Su Altı Timi, 5 kişilik sivil savunma ekibi ve 2 kişilik özel dalgıç ekibi olmak üzere 37 kişi ile devam ediyor.  
 

Dalgıçlar, Çetin'in Celal Bayar Parkı'nda suya düştüğü noktadan itibaren nehrin tamamını tarama altına aldı. Arama çalışmalarının daha rahat yapılması için Kapulukaya Barajı'nın kapakları sabah saatlerinde tekrar kapandı su tutulmaya başlandı. Kapakların akşam saatlerinde tekrar açılacağı bildirildi. 
 

Öte yandan, Kızılırmak'a düşen genç kadının kuzeni ve kardeşi arama çalışmalarına yoğun ilgi gösteren yetkililere teşekkür ettiler. Çalışmaların aralıksız devam ettiğini, nehrin karış karış arandığını ifade eden Kuzeni Sırrı Zengin, "Pazar gününden beri devletimizin tüm birimleri 4 gündür bizimle beraberler. Eksiksiz çalışma sergiliyorlar. Bu saatten sonra Allahın dediği olur" diye konuştu. Olayın, piknik yapmak için geldikleri Bahşılı ilçesinde meydana geldiğini söyleyen Kardeşi Süleyman Zengin ise, "Ablam nehre düşürdüğü cep telefonunu almak isterken dengesini kaybederek ırmak'a düşmüş. Yetkililer ilgilendiler Allah razı olsun, devletimiz burada, uğraşıyorlar" dedi. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler