YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kızılcahamam’da yangın
Kızılcahamam’da yangın
27 Ağustos 2014 23:37
Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinin Kuşcuören köyündeki otluk alanda, öğle saatlerinde çıkan yangında yaklaşık 9 hektar ormanlık alan yandı.

Kızılcahamam Orman İşletme Müdürü Sait Sağlam yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Kuşcuören köyünde tarlada başlayan ve rüzgârın etkisiyle hızla yayılan yangına, Orman İşletme Müdürlüğü olarak çok sayıda ekip sevk ettik ve yangına 15.40 itibariyle müdahale etmeye başladık.

Başören köyüne doğru hızla ilerleyen yangının söndürülmesi çalışmalarına, Kuşcuören köyü sakinleriyle birlikte, yangın işçileri, orman muhafaza memurları ve Kızılcahamam’dan gelen yaklaşık 150 kişilik ekip, iki helikopter, iki adet yangın söndürme uçağı, Kızılcahamam, Çamlıdere, Çerkeş, Gerede, Nallıhan, Ankara, Kırşehir, Beypazarı ve Güdül Orman İşletme Müdürlüklerine ait 10 arazöz, Ankara Büyükşehir, Kızılcahamam ve Güdül Belediyelerine ait 5 itfaiye aracı ile Çamlıdere, Ankara Büyükşehir ve Kızılcahamam Orman İşletmesine ait 3 adet dozer katıldı. Orman Genel Müdürlüğüne ait bir helikopter de yangını sürekli havadan takip ederek, ekipleri yönlendirdi."

Yangın kontrol altına alındı

Bölgenin sarp araziden oluşması nedeniyle alevlere müdahale etmekte güçlük çeken ekipler, engelleri helikopter ve yangın söndürme uçakları ile aşmaya çalıştı. Yaklaşık 6 saatlik yoğun bir çalışmanın ardından, yangın saat 21.00 sıralarında kontrol altına alındı.

Havanın kararmasıyla birlikte yangın söndürme uçakları ve helikopter çalışmaya ara verirken, Kızılcahamam Orman İşletmesine ait ekipler ve dozerler kontrol altına alınan yangında soğutma çalışmalarına devam ediyor.

Yangında yaklaşık 9 hektarlık karaçam ormanı ve meşelik alanın yandığı bildirildi.

 

AA

Kuşçuören
 // Kemal Uslu
Emrullah İşler'in köyü...
28 Ağustos 2014 Perşembe 00:20
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler