YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kızılay saldırısı failinin ailesi işyerini boşalttı
Kızılay saldırısı failinin ailesi işyerini boşalttı
25 Mart 2016 16:17
Ankara’daki bombalı saldırının faili olan terörist Vahit Ayçil’in yakınları, işyerlerine yapılan saldırı ve linç girişiminin ardından işyerini boşaltarak, Edirne’nin Keşan ilçesini terk etti.

Ankara’da Meydana gelen bombalı saldırının firarisi olan Vahit Ayçil’in Edirne’nin Keşan ilçesinde yaşayan yakınlarına ait olan işyerinde meydana gelen saldırıda, kimliği belirsiz iki genç tarafından işyerinin camları kırılıp, içerisi dağıtılmıştı. Daha sonra ise işyerinin önüne gelen Vahit Ayçil’in amcası A.A, tehdit ve küfürler savurarak, "Bu iş burada kalmayacak. Bu işyerinin ne suçu var" dedikten sonra öfkeli halk tarafından linç edilmek istenmişti.

KEŞAN’I TERKETTİLER

Yaşanan olayın ardından gece geç saatlerde emniyetteki işlemlerinin ardından işyerine gelen A.A ve yakınları, işyerinde bulunan malzeme ve eşyalarını topladı. Daha sonra imalathane ve evlerindeki eşyalarını da toplayan A. alesi Keşan’ı terk etti.

YANGIN ÇIKTI

Öte yandan, eşyaların toplanması sırasında işyerindeki klimanın sökülmesi sırasında küçük çaplı bir yangın da çıktı. Gündüz saatlerinde ise polis ekipleri işyerinde gerekli incelemeleri yaptı. Daha sonra işyeri, sahibine teslim edildi. Öte yandan, gün boyunca işyerinin önünde polis ve çevik kuvvet ekipleri, yaşanabilecek herhangi bir olaya karşı güvenlik önlemi aldı.

KEBAPÇIYA SİLAHLI SALDIRI

Gergin olan Keşan’da gece geç saatlerde ise bir kebapçıya silahlı saldırı yapıldı. Kimliği belirsiz iki kişi tarafından tüfekle işyerinin camlarına ateş edildi. Şans eseri kapalı olan işyerinde yaralanan olmazken, işyerinin camlarında maddi hasar meydana geldi. Edirne İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yaşanabilecek herhangi bir olaya karşı ilçede geniş güvenlik önlemleri aldı. 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler