YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kızı tarafından kovulan Suriyeli kadına gazeteciler sahip çıktı
Kızı tarafından kovulan Suriyeli kadına gazeteciler sahip çıktı
05 Mayıs 2015 01:15
Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde kızı tarafından evden kovulan Suriyeli kadına Ceylanpınarlı gazeteciler sahip çıktı.

Suriye’deki savaş nedeniyle Ceylanpınar ilçesine Halep’ten gelen engelli kadın kızı tarafından evden kovulduğunu iddia ederek, bakacak kimsesinin olmadığını söylemesi üzerine yolda geçmekte olan Ceylanpınarlı gazeteciler, İlçe Kaymakamlığını ve Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğüne bilgi vererek, yürüme engelli Hadra Hasan’ı (55) Ceylanpınar Telhamut Çadır Kentte gönderdiler.

ört erkek çocuğunu Halep’teki savaşta kaybettiğini belirten Hadra Hasan, “Kızım bana kakmıyor. Ben dört erkek çocuğumu savaşta kaybettim. Çocuklarım 19, 20, 23 ve 25 yaşlarındaydı. Onların öldüğünü duyunca bende onları görmek için evden çıktım. Savaştıkları alana doğru koştum ve orada bomba patladı bir ayağım kesildi. 4 yıl önce geldik Ceylanpınar’a burada da kızım bana bakmıyor beni evden kovdu.

Gidecek hiçbir yerim yok, erkek çocuklarım olsaydı ben böyle sokaklarda perişan olmazdım.  Allah’ım sen görürsün halimi, sen hiçbir şeyden habersiz değilsin.” diyerek içinde bulunduğu durumu gözyaşları içinde anlattı. Ceylanpınar Kaymakamlığı, yürüme engelli kadına sahip çıkarak geçici bir süreliğine Telhamut Çadır kentte oradan da Adana bakım evine gönderileceğini söyledi.

 

DHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler