YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kız kaçırmak için böyle fırsat kovaladılar!
Kız kaçırmak için böyle fırsat kovaladılar!
16 Ağustos 2013 22:43
Ankara’da Ramazan Bayramı öncesi silah zoruyla genç bir kızı kaçıran 3 kişinin, eylem öncesinde evin çevresinde keşif yapıp fırsat kollama görüntüleri, ortaya çıktı.

Bayramın hemen öncesinde akşam iftara az bir vakit kala bakkaldan ekmek alıp çıkarken oynayan çocukların gözü önünde silah zoruyla kaçırılan 22 yaşındaki Safiye Ö.'den aradan geçen 10 güne rağmen hala haber alınamadı.

Kaçırılan kızın MS hastası olan ve yürümekte zorlanan annesi Vesile Ö. kızının hayatından endişelendiğini belirtti. Kızını kaçıranlara seslenen anne, gençlerden çocuğunu bırakmalarını istedi. Kaçıran kişiye de geri getirmesi halinde kızı ile evlenmesine izin vereceği sözünü veren anne Vesile Ö., "İnsaf etsinler, kızım bana getirsinler. Anneyim, hayatından endişe ediyorum. Onlar da çocuk sahibi olacak. Herkes ettiğini bulur zamanı gelince. Ümitlerim çok zayıfladı." diye dert yandı.

Yetkililerin kızının izine ulaştıkları yönünde hiçbir bilgi alamadıklarını dile getiren anne, hasta aylığı ile geçindiğini söyleyerek, kendisine kaçırılan kızının baktığını, biran önce bulunması için başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm ilgi kişilerden yardım talep etti.

Kızı kaçırabilmek için evi ablukaya almışlar

Bu arada silah zoruyla Safiye Ö.'yü kaçıran Sefer N. ve yanındaki iki kişinin olaydan önceki günlerde evin çevresinde kızı kaçırmak için fırsat kollama anları da güvenlik kameralarına yansıdı. Binanın önü ve yan tarafını görecek şekilde yönlendirilmiş kameralar, kızı kaçıran kişilerin uzun süre ev ve çevresinde araç içinde park ederek bekledikleri görülüyor. Şahısların, market tarafını gören kameradan çok binanın diğer tarafında uzun süre araç içinde kızı kaçırmak için fırsat kolladığı görüldü.

Az daha başka kızı kaçıracaklardı

Yine kamera görüntülerine, şüphelilerin araç içinde park halinde beklerken yoldan geçen 3 genç kız arasında kaçırmaya niyetlendikleri Safiye Ö.'nün de olduğu düşüncesiyle aracın kapısı açıp sonra kapattıkları ortaya çıktı. Görüntülerde şahıslar, 3 kız arasında Safiye Ö.'nün olmadığını fark edince kapıyı tekrar kapatıyor ve şüphe çekmemek için kızlara bir şey sorup ardından da bulundukları yerden araçla uzaklaşıyor.

Yine başka bir zaman diliminde aynı noktada park halindeki araçta bekleyen bir vatandaşın yanına otomobille gelen bir şahıs, bir şeyler söylüyor. Sonra iki araç bu kez peş peşe marketi gören ikinci kameranın açısında çıkıyor. Ancak bir süre sonra otomobillerden biri binanın çevresinde yine görünüyor.


 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler